Reklama

Porównanie map Battlefield 2042. Jak zmieniły się te same lokacje?

battlefield 2042

Battlefield 2042 wygląda idealnie. W grze znajdą się nawet kultowe mapy, które przeszły odświeżenie.

Nowe mapy Battlefield 2042

Gdy Electronic Arts oraz DICE zaprezentowały Battlefield 2042, zachwytom nie było końca. Gracze do dziś ekscytują się wszelkimi informacjami na temat tej produkcji i jak na razie deweloperzy trafiają w gusta graczy. Był tylko jeden malutki minus, na który uwagę zwracali oddani fani. W Battlefield 2042 mieliśmy dostać tylko siedem nowych map. Z czasem powinno się ich pojawić więcej, ale ogłoszona liczba była dla niektórych rozczarowaniem.

Czytaj też: Tomb Raider i Sniper Elite z niespodziewanymi łatkami na konsolach

Osobiście jednak pasuje mi takie rozwiązanie, bo gdy w grach sieciowych dostaję masę lokacji do zapamiętania, to wydłuża się proces ich nauki. Siedem lokacji poznamy jak własną kieszeń i będziemy mogli szybciej, w pełni cieszyć się z produkcji. No chyba, że w grze pojawiłby się…

Nowe, starty mapy Battlefield 2042

W Battlefield 2042 dostaniemy tak naprawdę więcej map, ale Electronic Arts i DICE nie wliczały ich do poprzednich lokacji! Jakie klasyczne mapy znajdą się w najnowszej odsłonie gry? Będą to:

  • Ofensywa w Ardenach – Battlefield 1942
  • El Alamein – Battlefield 1942
  • Port Arica – Battlefield: Bad Company 2
  • Vaparaiso – Battlefield: Bad Company 2
  • Kaspijska granica – Battlefield 3
  • Kanały Nouszahr – Battlefield 3

Jak prezentują się stare lokacje w Battlefield 2042?

Klasyczne mapy będą dostępne w trybie Battlefield Portal. Tryb ten pozwoli nam popuszczać wodze fantazji i samemu ustalać zasady gry. Czy będzie to starcie nowoczesnych czołgów przeciwko starym myśliwcom czy mapa wypełniona graczami posiadającymi tylko i wyłącznie defibrylatory – wszystko zależeć będzie od nas.

Czytaj też: Zawał pecetowców. Steam Deck celuje w 800p/30fps

W sieci pojawiło się pierwsze porównanie odnowionych lokacji z klasycznych odsłon serii. Poniższe wideo pozwoli Wam przyjrzeć się szczegółom, które się zmieniły na mapach Port Arica oraz Kaspijska granica.

To, co na pewno zwraca uwagę to to, że oprawa graficzna Battlefield 3 oraz Battlefield: Bad Company 2 nie wygląda aż tak źle… Oczywiście jeśli mówimy o wydaniu pecetowym, bo wersja na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 znacząco odstaje od możliwości komputerowych wydań.

Nie oznacza to jednak, że zmian nie ma. Widać, że lokacje przeszły lifting i roślinność znajduje się czasem w innych miejscach, a szczegóły ziemi to już niebo a… ziemia. Zauważyć da się również inną kolorystykę Battlefield 2042, ale w tym przypadku możemy mieć do czynienia z efektami stworzonymi podczas montażu wideo.