Reklama

TSMC w Niemczech? Europa może doczekać się fabryk półprzewodników

TSMC w Niemczech

W dążeniu do zrobienia z krajów Unii Europejskiej wielkiego eksportera układów półprzewodnikowych i elektroniki, w ciągu następnych lat firmy będą szturmować nasz kontynent. Dziś dowiedzieliśmy się, że nie tylko Intel ma chrapkę na fabrykę „u nas”, bo są szanse, że powstanie też fabryka TSMC w Niemczech.

Ogromne szanse na fabryki TSMC w Niemczech

Wedle informacji czerpanych z serwisu DigiTimes firma TSMC w ramach swojej najnowszej strategii budowy fabryk układów krzemowych w USA i UE, chce zbudować od podstaw nową fabrykę w Niemczech. Co nieco na ten temat miał do powiedzenia prezes firmy, Mark Liu, który wydał oświadczenie w tej sprawie 26 lipca podczas rozmów z akcjonariuszami. Są więc spore szanse, że doczekamy się TSMC w Niemczech.

Czytaj też: Otwartość FSR AMD zbiera żniwa. Technologia już dla SteamVR i API Vulkan

Intel dał za wygraną, Intel i TSMC, Umowa Intela z TSMC

Jednak ten ruch, czyli budowa fabryki TSMC w Niemczech jest nadal we „wczesnej fazie”, bo firma dopiero co poszukuje odpowiedniej lokalizacji na terenie całego kraju. Rozmiar i skala inwestycji TSMC pozostaje pod tajemnicą, ale tego typu działania z pewnością przykują uwagę Komisji Europejskiej, która to ogłosiła w przeszłości wspomniany plan przyjęcia na swoje tereny fabryk półprzewodników.

Czytaj też: Uważajcie na nieoficjalne instalatory Windows 11!

W ten plan chce wpisać się Intel, który chce zbudować w Europie swoją fabrykę za 20 miliardów euro. To jest prawie pewne, ale na ten moment również prowadzi się dopiero dyskusje na temat jej lokalizacji.