Reklama

Poznaliśmy datę prezentacji procesorów Alder Lake Intela?

datę prezentacji procesorów Alder Lake Intela, Alder Lake Intela

Intel zaskoczył nas wczoraj wielkimi zapowiedziami i szczegółami co do swoich nadchodzących CPU, dlatego ogłoszenie wydarzenia InnovatiON w dniach od 27 do 28 października nie odbiło się aż takim echem. To najpewniej jednak data prezentacji procesorów Alder Lake Intela.

Data premiery Intel Core 12. generacji ujawniona? Najpewniej tak

Innowacyjność. Tak jednym słowem można rzeczywiście opisać procesory Alder Lake, łączące już nie proces 10 nm Enhanced SuperFin, a po prostu Intel 7 razem z technologią Intel Hybrid. Te CPU będą wyjątkowe, otwierając drogę ku bardziej energooszczędnym komputerom i laptopom przez bazowanie na dwóch rodzajach rdzeni, ale też wprowadzą platformę, wspierającą DDR5 oraz PCIe 5.0.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [26.07.2021]

Jeśli ta zbieżność Wam nie wystarczy, to Pat Gelsinger, CEO Intela, ogłosił przy okazji, że to wydarzenie odbędzie się zarówno fizycznie, jak i cyfrowo, więc „w pełni hybrydowo„. Premiera pod koniec października zdaje się pasować do wcześniejszych nieoficjalnych informacji, ale nie liczcie wtedy na rychłą dostępność Core 12. generacji na rynku.

Czytaj też: 10 nm proces Intela z ważnym kamieniem milowym

Poczekamy na nie zapewne kilka tygodni, kiedy to zadebiutują już w sklepach razem z nowymi płytami głównymi. Jednak już teraz wycieka coraz to więcej i więcej szczegółów, zapewniając odpowiedź nie tylko na konfiguracje procesorów Alder Lake, ale też ich wczesną wydajność.