Reklama

Profil Zaufany posiada już 12 milionów Polaków

Profil Zaufany posiada już 12 milionów Polaków

Już przeszło 12 mln Polaków założyło Profil Zaufany. Trudno się temu dziwić, gdyż większość urzędowych spraw, które można załatwić w sieci odbywa się właśnie za jego pośrednictwem.

Profil Zaufany jest coraz popularniejszy

Profil Zaufany to rodzaj elektronicznego podpisu, którym możemy poświadczyć w sieci naszą tożsamość. W ostatnim czasie jego popularność gwałtownie wzrosła. Podczas pandemii PZ umożliwił nam zapisywanie się na test czy szczepienie, ale przede wszystkim pozwolił załatwić wiele urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Wystarczy porównać ilość użytkowników z tego i 2019 roku.

Czytaj też: Uważajcie na nieoficjalne instalatory Windows 11!

Wedle oficjalnych danych z 25 lipca 2019 roku z Profil Zaufany założyło 4 040 657. 25 lipca 2020 roku ta liczba wyniosła już 7 491 893, zaś 25 br. – 12 017 854. Tutaj warto zauważyć, że od początku tego roku PZ założyło prawie 3,2 mln Polaków.

Popularność Profilu Zaufanego stale rośnieMa go już dokładnie 12 017 854 Polaków, z czego tylko od początku tego roku PZ założyło niemal 3,2 miliona osób . Rosnąca popularność profilu zaufanego to najlepszy wyznacznik i dowód na rosnące zainteresowanie Polaków sprawami urzędowymi, które można załatwiać przez internet 

– mówi minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

40 % dorosłych Polaków ma już dostęp do korzyści, jakie daje Profil Zaufany. Można się spodziewać, że w kolejnych miesiącach nowych kont tylko będzie przybywać.