Reklama

WhatsApp wprowadza zmiany w wysyłaniu zdjęć

whatsapp

Użytkownicy komunikatora WhatsApp na iOS mogą już testować nową opcję wysyłania zdjęć. Dzięki niej przesyłane znajomym fotografie nie stracą na jakości, chyba że zdecydujemy inaczej.

WhatsApp – sam zdecydujesz, w jakiej jakości wysyłasz zdjęcie

Nie pierwszy raz słyszymy o tej nowości. WhatsApp pracuje nad nią od kilku tygodni, ale do tej pory testować mogli ją jedynie użytkownicy Androida. Teraz wersja beta aplikacji z tą funkcją trafia również na iOS w WhatsAppie beta 2.21.150.11. Dotychczas to komunikator decydował za nas o jakości wysyłanych zdjęć biorąc pod uwagę nasze połączenie z internetem. W praktyce kończyło się to najczęściej kiepską jakością fotografii.

Czytaj też: TIDAL znów w promocji. 3 miesiące Premium lub HiFi za darmo

Testowana funkcja pozwoli nam na podjęcie decyzji co do jakości wysyłanych plików. Użytkownik może wybrać jedną z trzech opcji: auto, najlepsza jakość i oszczędzanie transferu. Automatyczna, czyli ta ustawiona domyślnie, będzie działała tak jak dotychczasowe wysyłanie zdjęć.

Kiedy nowość pojawi się w stabilnym wydaniu? Tego nie wiadomo. Testy trwają od kilku tygodni, a skoro trafiły już na iOS, to można się spodziewać, że stanie się to w przeciągu najbliższych tygodni.