Reklama

Huawei zaoferuje posiadaczom starszych urządzeń aktualizację pamięci wbudowanej

huawei

Podczas wczorajszej prezentacji serii P50, Huawei ogłosił również program aktualizacji pamięci masowej dedykowany starszym urządzeniom. O co dokładnie chodzi?

Aktualizacja pamięci w starszych urządzeniach Huawei

By móc zainstalować system HarmonyOS bez utraty plików wymagana jest odpowiednia ilość pamięci wbudowanej. Huawei ogłosił więc, że użytkownicy telefonów Mate, P, nova i Enjoy będą mogli zrobić to za niewielką opłatą wynoszącą 369 juanów, czyli około 57 dolarów. Dzięki takiej zmianie smartfony będą miały wydłużoną żywotność, więc opcja jest naprawdę ciekawa.

Czytaj też: Premiera Motorola Edge 20. Od średniaka po flagowca

W praktyce oznacza to, że za dopłatą telefony z 64 GB pamięci otrzymają jej aż 128 GB, te ze 128 będą miały 256 GB, zaś te oferujące dotychczas 256 GB przeskoczą na 512 Gb pamięci. W pierwszej kolejności aktualizację będą mogli zrobić posiadacze smartfonów z serii Mate 9, Mate 10, Mate 20, Mate 30, P10, P20 i P30, z wyjątkiem wersji Lite, bo takowa się nie kwalifikuje.

Czytaj też: AGON pokazał swoje zakrzywione monitory o przekątnej 49 cali

Obecnie opcja ta możliwa jest jedynie w Chinach, ale istnieje możliwość, że jeśli taka aktualizacja okaże się skuteczna i przypadnie do gustu użytkownikom, Huawei postanowi rozszerzyć możliwość na inne rynki.