Reklama

Specyfikacja Xiaomi Mi 12 nabiera rumieńców. Ten model będzie powalającym flagowcem

Specyfikacja Xiaomi Mi 12, Xiaomi Mi 12, Xiaomi Mi 12 Ultra, Xiaomi Mi 12 pamięć LPDDR5X, pamięć LPDDR5X

Na temat Xiaomi Mi 12 wiadomo coraz więcej i więcej, a dziś dowiedzieliśmy się ważnych szczegółów na temat tego, co zapewni mu topową wydajność. Specyfikacja Xiaomi Mi 12 zapowiada się wręcz powalająco.

Specyfikacja Xiaomi Mi 12 ma przed nami coraz mniej tajemnic. Smartfon pojawi się z pamięcią LPDDR5X

Nie minęło sporo czasu od zaprezentowania przez firmę JEDEC nowego standardu pamięci RAM LPDDR5X, a już plotki sugerują, że jednym z pierwszych smartfonów, który ją otrzyma, będzie Xiaomi Mi 12. Jako że model ten będzie zasilany przez nadchodzący układ Snapdragon 898, dzięki temu wiemy, że chipset ten będzie wspierał najnowszą wersję pamięci. Nieoficjalnie mówi się, że Snapdragon 898 zostanie wyposażony w zupełnie nowe rdzenie Cortex-X2, Cortex-A710 i Cortex-A510 oparte na architekturze ARMv9.

Czytaj też: Redmi Note 10 5G za mniej niż 1000 zł? Tak! A w gratisie Mi Band 5

Wracając do pamięci RAM LPDDR5X to, w porównaniu do LPDDR5 chwali się ona zwiększoną maksymalną szybkością transmisji danych z 6400 Mb/s do 8533 Mb/s. Natomiast jeśli chodzi o serię Xiaomi Mi 12, to plotkuje się, że jeden z modeli (ponoć ten z dopiskiem „Ultra”) zaoferuje aparat o rozdzielczości 200 Mpx z 1-calową matrycą oraz baterię, która obsłuży ładowanie przewodowe HyperCharge o mocy 200 w i bezprzewodowe o mocy 120 W.

Czytaj też: Premiera Motorola Edge 20. Od średniaka po flagowca

Plotki sugerują, że model Xiaomi Mi 12 Ultra zostanie oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym roku, dlatego spodziewamy się w najbliższym czasie więcej informacji na jego temat.