Reklama
aplikuj.pl

Mapy Google na iOS dostają nowe widżety

Tym razem nowość nie trafia do posiadaczy Androida, a do użytkowników iOS. Mapy Google dostają nowe funkcje, które warto wypróbować.

Dwa nowe widżety w Mapach Google na iOS

Gigant z Mountain View przygotował nowości, które są już dostępne w najnowszej wersji Map Google, ale tych na iOS. Można już ją zainstalować, a w ręce użytkowników trafią dwa nowe widżety. Mają one za zadanie ułatwić i przyspieszyć dostęp do wybranych funkcji aplikacji.

Pierwszy widżet widniejący pod nazwą  „Znajdź miejsca w pobliżu” umożliwi użytkownikom łatwe wyszukiwanie w Mapach Google, a także pokazuje, jakie restauracje czy stacje paliw są w pobliżu wyszukiwanego przez nas miejsca. Widżet pozwala również szybko włączyć nawigację do pracy albo do domu, wystarczy naciśnięcie odpowiedniego przycisku. To bardzo przydatne.

Czytaj też: Telegram – wideokonferencje do 1000 widzów i kilka innych nowości

Druga nowość jest mniej użyteczna, choć niektórym może przypaść do gustu. Dodając ten widżet do ekranu wyświetlać się będzie podstawowy widok mapy. Niestety podgląd jest raczej niewielki, więc nie zobaczymy na nim zbyt wielu szczegółów. Może jednak czasem się przydać.