Reklama
aplikuj.pl

Ulepszony Model S Plaid zaliczył imponujący rekord na Laguna Seca

Ulepszony Model S Plaid, rekord na Laguna Seca, Model S Plaid, Tesla Model S Plaid,

Najwydajniejszy elektryczny samochód Tesli może najwyraźniej być jeszcze lepszy, choć tym razem w grę weszły bardzo sportowe modyfikacje. To dzięki nim ulepszony Model S Plaid pobił nowy rekord na torze Laguna Seca.

Mówiąc dokładnie, w grę wchodzi nowy rekord czasu okrążenia na torze dla elektrycznych samochodów. Zanim jednak do niego przejdziemy, warto wiedzieć, że z produkcyjnych samochodów najszybciej okrążenie zaliczył McLaren Senna z czasem 87,6 sekundy i Porsche 911 GT2 RS z czasem 88,3 sekundy. Ulepszony Model S Plaid z kolei pokonał ten tor w zaledwie 88,2 sekundy i przypominamy, że kosztuje nie kilkanaście milionów złotych, a nieco ponad pół miliona. Oczywiście był zmodernizowany, dlatego nie wygryzł Porsche z drugiego miejsca.

Czytaj też: Tesla chwali się, jak przetrwała niską podaż układów i zwiększyła dostawy

Dzięki wysiłkom Unplugged Performance ulepszony Model S Plaid zaliczył nowy rekord

Za ten rekord odpowiada firma Unplugged Performance, która ulepszyła Model S Plaid oraz profesjonalny kierowca Randy Pobst, do którego należą zresztą wszystkie trzy rekordy na tym kalifornijskim torze. Jednak ulepszenia nie dotknęły samego 3-silnikowego układu napędowego o mocy około 1033 koni mechanicznych, który sprawia, że ten Model Tesli szybciej przyspiesza, niż hamuje.

Czytaj też: Zasięg Model S Long Range ograniczony. Tesla zaczyna dziwną żonglerkę

Unplugged Performance w Modelu S Plaid, który pobił wcześniejszy rekord fabrycznego Modelu o 1,8 sekundy, zmieniło układ zawieszenia na stricte sportowy z myślą o torach wyścigowych i zmodernizowało nadwozie, dodając przede wszystkim wielki spojler i przednią „wargę”.