Reklama
aplikuj.pl

Przyszłość pionowzlotów Bella, czyli wojskowe koncepty HSVTOL

Przyszłość pionowzlotów Bella, wojskowe koncepty HSVTOL

Jesteście ciekawi, jak prezentuje się prawdopodobna przyszłość pionowzlotów Bella, który w tym segmencie zasłynął m.in. z V-22 Osprey, wyprodukowanego razem z Boeingiem? Tego typu podgląd na sprawę zapewniły nam najnowsze wojskowe koncepty HSVTOL.

Dla Bella ujawnione właśnie pomysły na pionowzloty nowej generacji są podstawą do zbadania tego, co można tchnąć w cuda awioniki tego typu, aby zapewnić im możliwie najbardziej okazały przeskok technologiczny i nowe możliwości. Pewne jest jedno – rozwijanie wysokiej prędkości będzie w ich przypadku kluczowe.

Czytaj też: Marynarka Wojenna stworzyła statek APL 67 przypominający Arkę Noego

Bell pokazał swoje pomysły na wojskowe HSVTOL, czyli pionowzloty „high speed”

Te informacje ujrzały światło dzienne nie bez powodu, bo w maju 2021 roku Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (AFRL) podpisało umowę z firmą Bell właśnie na opracowanie pionowzlotu nowej generacji. W grę ma wchodzić pionowzlot, który będzie cechował się wyższą elastycznością operacyjną, prędkością, zasięgiem i bardziej rozbudowanymi systemami, zwiększającymi szanse na jego przetrwanie w boju.

Przyszłość pionowzlotów Bella, wojskowe koncepty HSVTOL

Czytaj też: Wynalazki rozpowszechnione dzięki armii – Top 10

Widoczne powyżej koncepcyjne projekty są pierwszą okazją do rzucenia okiem na to, co planuje Bell, który chętnie sięga do swojego Ospreya. Postawił jednak na nowy rodzaj napędu z odrzutowymi silnikami w roli głównej, które pozwalałyby latać z prędkością ponad 740 km/h i tworzyć projekty o wadze od 1800 do 45000 kg. Widać też, że Bell chce im zapewnić cechy Stealth i opcjonalne konfiguracje bezzałogowe.