Reklama
aplikuj.pl

Czy ludzie chcą płacić kryptowalutami? Najnowsze badanie odpowiada

kryptowaluty, płącić kryptowalutami

Firmy BitPay i PYMNTS ujawniły wyniki wspólnego badania, które miało za zadanie sprawdzić, czy na ten moment ludzie chcą płacić kryptowalutami i cieszyć się prywatnością, a jeśli nie, to co skłoniłoby ich do tego, żeby się przekonali. Wnioski nieco zaskakują.

Wedle informacji udostępnionych w badaniu 75% respondentów ankiety stwierdziło, że nie posiada kryptowaluty z powodu braku wiedzy w tej dziedzinie, ale jednocześnie 33,3% nie sięga po nie przez brak ich akceptacji, a 25,2% przez zmienność kursów. Z kolei wielu tych, którzy już kryptowaluty posiadają, nie mają zamiaru ich wydawać, bo postrzegają je, jako inwestycję. Łatwo byłoby to jednak zmienić.

Czytaj też: Facebook uspokaja o wpływie kryptowaluty Libra

W teorii płacić kryptowalutami chcemy, ale musi się to nam opłacać

Wedle respondentów kluczowe w przejściu na płatność kryptowalutami byłoby zapewnienie tych samych korzyść, jak to ma miejsce przy płatnościach kartą płatniczą. Mowa o wygodzie, szybkości, rabatach i nagrodach z programów lojalnościowych – tyle wystarczyłoby, żeby aż 58,7% właścicieli kryptowalut zaczęło regularnie wydawać je podczas zakupów. Z kolei 22,8% tych, którzy kryptowalut nie posiadają, zdecydowałoby się na to w zamian za rabaty, a 21,7%, kiedy płatności obejmowałyby jakieś benefity.

Czytaj też: UNICEF zaczyna przyjmować kryptowaluty

Oczywiście te wnioski nie zapewniają idealnego wglądu na sprawę, bo ankietę PYMNTS i BitPay wypełniło 1376 posiadaczy kryptowalut, 443 byłych posiadaczy i 6189 nieposiadających kryptowalut. A jakie jest Wasze podejście do płatności kryptowalutami? Co musiałoby się zmienić, żebyście np. kupili sobie chleb za Bitcoina?