Reklama
aplikuj.pl

Diablo Immortal opóźnione, bo to ma być dobra gra

diablo immortal

Diablo Immortal nie zadebiutuje w terminie. Deweloperzy chcą stworzyć grę, którą naprawdę polubimy.

Diablo Immortal nie w 2021

Nie zagramy w nowe Diablo w 2021 roku. Na ten rok pozostaje nam tylko Diablo 2 Resurrected. Mobilne Diablo Immortal, które tak zszargało reputację Blizzarda, pojawi się w cyfrowych sklepach mobilnych dopiero w 2022 roku. Co z Diablo 4? Tutaj dalej czekamy na ogłoszenie daty wydania gry, ale pewnie najszybciej możemy spodziewać się premiery w 2023 roku. Ta gra potrzebuje jeszcze czasu. W końcu Blizzard zapowiedział ją dość wcześnie, aby uspokoić graczy po tym, jak zobaczyli Diablo Immortal…

Diablo Immortal musi się zatem bardzo postarać, aby znaleźć swoich odbiorców. Niby to gra mobilna, ale jak widać – wymaga sporo pracy. Dlaczego deweloperzy zdecydowali się na opóźnienie produkcji? Oryginalnie tytuł miał być dostępny w tym roku, ale postanowiono o przedłużeniu produkcji, po testach gry.

Czytaj też: Nowe gry w Xbox Game Pass! EA ratuje ofertę Microsoftu

Dzięki opiniom uczestników zamkniętych alfa-testów, nasz zespół dopracowuje podstawowe elementy gry oraz te dotyczące późniejszej rozgrywki dla rozwiniętych postaci. Na przykład: udoskonalamy zawartość PvP (gracz kontra gracz), taką jak Cykl Konfliktu, aby uczynić ją bardziej dostępną, a także zawartość PvE (gracz kontra gra) taką jak Piekielny Relikwiarz, aby uczynić ją bardziej wciągającą. Pracujemy również nad wsparciem dla kontrolerów dla tych, którzy chcą bawić się w naszą grę po swojemu. Jednakże te zmiany i dodatkowe możliwości ulepszenia naszej rozgrywki nie zostaną zrealizowane w 2021 roku, jak informowaliśmy wcześniej. Tak więc, nowe okienko wydawnicze, w które celujemy, to pierwsza połowa 2022 roku, co pozwoli nam na dodanie znaczących ulepszeń do całej gry.

Blizzard o zmianach w Diablo Immortal

Co zmienia się w Diablo Immortal?

Jakie konkretnie zmiany zajdą w wymienionych obszarach Diablo Immortal? W Blizzardzie zauważyli, że graczom brakuje dłuższych celów i aktywności PvE, które wzbogaciłyby doświadczenie społecznościowe. Dlatego też deweloperzy dodają w systemie Piekielnego Relikwiarza nowe Rajdy ukierunkowane na PvE. Bossowie w Piekielnym Relikwiarzu są teraz wyzwaniem dla rajdów ośmioosobowych.

Czytaj też: Szef Blizzarda rezygnuje ze stanowiska w trudnych dla studia czasach

Jeśli chodzi o tryb PvP – twórcy ulepszają Pole Bitwy (miejsce, w którym bohaterowie mogą sprawdzić swoje umiejętności) w Diablo Immortal. Blizzard zamierza też przyjrzeć się systemowi meczowemu, rankingom, balansowi klas, czasowi zabijania i innym elementom.

W Diablo Immortal masa graczy, którzy testują grę, używa do tego kontrolerów. Blizzard zamierza wykorzystać dodatkowy czas i sprawić, aby rozgrywka za pomocą padów była perfekcyjna. Diablo Immortal będzie wykrywało dużą liczbę kontrolerów.