Reklama

Elektryczne samoloty Alice eCargo na służbie DHL Express, czyli ekspresowo i ekologicznie

Elektryczne samoloty Alice eCargo, DHL Express, elektryczne samoloty DHL Express,

DHL zamierza do 2050 roku prowadzić swoją działalność przy zerowej emisji, a do 2030 roku planuje zainwestować 7 miliardów euro w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Część tych wysiłków właśnie poznaliśmy, bo firma ogłosiła, że sięgnie po elektryczne samoloty Alice eCargo.

W oficjalnym ogłoszeniu czytamy, że oddział DHL Express złożył zamówienie na 12 wariantów eCargo elektrycznego samolotu Alice od Eviation, który w swojej podstawowej wersji z dziewięcioma miejscami siedzącymi ma odbyć swój pierwszy lot dopiero pod koniec tego roku. Nic więc dziwnego, że wedle oczekiwań pierwsze zamówienie od DHL Express zostanie dostarczone w 2024 roku.

Czytaj też: Tesla chwali się, jak przetrwała niską podaż układów i zwiększyła dostawy

DHL Express sięgnie po elektryczne samoloty Alice eCargo, aby uczynić z czasem swoją działalność nieszkodliwą dla środowiska

Same w sobie samoloty Alice możecie kojarzyć z różnych ogłoszeń, bo ich możliwości oraz konstrukcja ulegała częstym zmianom i tak w zeszłym miesiącu projekt zmienił się do tego stopnia, że porzucił m.in. ogon w kształcie litery V i sięgnął po dwie napędzane silnikami elektrycznymi turbiny. Teraz ich możliwości oceniono na zasięg do 815 km i prędkość przelotową na poziomie 407 km/h.

Czytaj też: Drony Wingcopter 198 będą wspomagać służbę zdrowia w całym państwie

W praktyce elektryczne samoloty Alice eCargo na służbie DHL Express będą przewozić do 1200 kg paczek z pilotem na pokładzie, a po wylądowaniu ich ogromny 820 kWh akumulator będzie doładowywany podczas wyładunku, co ponoć, o ile sięgnie 30 minut, wystarczy na przynajmniej godzinę lotu.