Reklama
aplikuj.pl

Uważajcie na fałszywe wiadomości e-mail od DHL

hasła, Uważajcie na fałszywe wiadomości e-mail od DHL

Cyberprzestępcy wzięli sobie po raz kolejny za cel klientów firm kurierskich. Tym razem podszywają się pod DHL wysyłając fałszywe wiadomości e-mail informujące o problemach z dostarczeniem paczki.

CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod DHL

Internetowi oszuści nie ustają w próbach wyłudzenia naszych danych na bardzo różne sposoby. Najnowszy z nich odbywa się drogą mailową, o czym ostrzega CERT Polska. Przestępcy wysyłają wiadomości e-mail opatrując je tytułem „DOSTAWA DHL CARGO”, w treści zaś piszą o problemach z dostarczeniem przesyłki wynikających z podania błędnego adresu. Dołączony jest też załącznik, rzekomo zawierający dokumenty uprawniające do odbioru paczki w punkcie.

Jak nietrudno się domyślić, w załączniku udającym plik PDF znajduje się złośliwe oprogramowanie, a dokładniej archiwum, po którego wypakowaniu nasz sprzęt zostanie zainfekowany trojanem Remcos. Pozwala on cyberprzestąpcom uzyskać zdalny dostęp do naszego urządzenia, a w efekcie na kradzież wrażliwych danych, takich jak dane logowania do kont bankowych.

Czytaj też: Te złośliwe oprogramowanie na Androida skutecznie okradnie nas z pieniędzy

Jeśli nie czekacie na żadną przesyłkę – od razu zignorujcie i usuńcie tę wiadomość. A jeśli w tym czasie coś miało do Was przyjść, lepiej skontaktować się z infolinią zgłaszając przy okazji fakt otrzymania takiej wiadomości. I chodzi tu nie tylko o powyższy przypadek, ale o podobne sytuacje, które niestety zdarzają się bardzo często. Pamiętajcie, lepiej kilka razy sprawdzić i poświęcić czas na dodzwonienie się do danej instytucji, niż stracić wrażliwe dane czy pieniądze.