Reklama
aplikuj.pl

Karta Radeon RX 6600 XT jeszcze nie zadebiutowała, a już kupicie ją za 1100$

Karta Radeon RX 6600 XT

Serwis VideoCardz zauważył, że w sklepie Newegg pojawiła się na moment oferta od spekulanta/skalpera, która pozwalała przedpremierowo kupić model Radeon RX 6600 XT za prawie trzykrotnie wyższą cenę względem MSRP.

Największy problem jest oczywiście w tym, że karta graficzna Radeon RX 6600 XT oficjalnie już wprawdzie została zaprezentowana, ale była to „papierowa/miękka” premiera. Ta „twarda”, bo rynkowa, ma mieć miejsce dopiero 11 sierpnia, co jednak nie powstrzymało jakiegoś sprzedawcy z Chin przed wystawieniem MSI Radeon RX 6600 XT Gaming X 8G za 1099,99 dolarów, czyli ~4250 złotych. Dostawa? Od 7 do 23 dni, więc przynajmniej kurier nie wyprzedziłby oficjalnej dostępności karty.

Czytaj też: Wydajność Steam Deck w grach sprawdzona przez niezależne media

Karta Radeon RX 6600 XT znalazła się w oficjalnym sklepie do kupienia za krocie

Cena nie jest oczywiście atrakcyjna, bo nawet jeśli w sklepach MSRP zostanie znacznie przekroczone względem sugerowanych 379 dolców, to ceny RX 6600 XT będą bardziej plasować się w przedziale 400-500 dolarów. Wspomniana karta Radeon RX 6600 XT jest więc przeceniona, ale pochodzi od zewnętrznego sprzedawcę z Chin, a nie jakiegoś trolla, który najwyraźniej nie otrzymał notatki o oficjalnym zniesieniu embarga na sprzedaż dnia 11 sierpnia.

Czytaj też: AMD pokazało NVIDIA jak to się robi. Technologia FSR na PlayStation 3 przez emulator

Tego typu przykład potwierdza, że ponownie dzieją się dziwne rzeczy na rynku kart graficznych, bo samo wystawienie sprzedaży niewydanej jeszcze karty w oficjalnym sklepie, to nie jakieś tam „małe wykroczenie”. Kwestia ceny, to już coś zupełnie z kosmosu, bo taniej kupić można znacznie wydajniejszego Radeona RX 6700 XT. Więcej na temat samej karty Radeon RX 6600 XT przeczytacie tutaj.