Reklama
aplikuj.pl

Rzut oka na przedłużacz ATX 24-pin Gelid Astra

test gelid astra, recenzja gelid astra, opinia gelid astra

Gelid Astra to seria podświetlanych przedłużaczy. W moje ręce wpadł właśnie ten do kabla ATX 24-pin. Jak prezentuje się on w rzeczywistości?

Wygląd Gelid Astra ATX 24-pin

W pudełku znajduje się przedłużacz oraz okablowanie wraz ze złączkami. Kable pozwalają na zsynchronizowanie Gelid Astra z każdą płytą mającą złącze ARGB. Dodatkowo możemy bez problemów połączyć kilka takich przewodów i je ze sobą zsynchronizować. Gwarancja wynosi 1 rok.

Przedłużacz składa się z dwóch części – kabli oraz specjalny moduł ARGB. Te pierwsze oparte są o przewody 18 AWG, które mają specjalną osłonę. Ma to zapewnić lepszą odporność na ciepło oraz niezawodność. Druga część 24 diody ARGB, które oferują nieskończone efekty wizualne. Cały przedłużacz (od końca wtyczki do końca wtyczki) ma długość 215 mm, natomiast samo podświetlenie obecne jest na długości 190 mm.

Czytaj też: Wrażenia z użytkowania HIMIWAY CITY Pedelec White po dwóch miesiącach

Wygląda to naprawdę świetnie, o ile oczywiście zależy Wam na podświetlanych kablach. Efekt ARGB jest znakomity i zdecydowanie może się to podobać. Całość jest też przy tym dosyć elastyczna i łatwo jest odpowiednio ułożyć ją w obudowie. Zespół kabli ma grubość 20 mm, więc tutaj również nie będzie problemów z ich montażem. Trzeba jednak pamiętać, że sam kabel do zasilania i synchronizacji podświetlenia również trzeba ładnie ułożyć i ukryć.

Czy warto kupić Gelid Astra ATX 24-pin?

Gelid Astra ATX 24-pin kosztuje ok. 36 euro, czyli ok. 165 zł. Cena jest wysoka i na pewno nie każdy zdecyduje się na taki zakup. Jeśli jednak zależy Wam na podświetleniu obecnym również na kablach to na pewno będziecie zadowoleni z efektu. Dodam też, że w skład rodziny Gelid Astra wchodzą też przedłużacze 8-pin ATX oraz Dual 8-pin GPU. Możecie więc spokojnie wszystkie kable zmienić na podświetlane.