Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia be quiet! Pure Rock Slim 2

test be quiet! Pure Rock Slim 2, recenzja be quiet! Pure Rock Slim 2, opinia be quiet! Pure Rock Slim 2

Be quiet! Pure Rock Slim 2 to jedno z tańszych chłodzeń dostępnych w sklepach. Jak sprawdzi się ono w praktyce?

Akcesoria be quiet! Pure Rock Slim 2

Zawartość opakowania nie jest zbyt bogata. Otrzymujemy instrukcję, klipsy montażowe na LGA oraz klipsy do wentylatora. Sama pasta nałożona jest bezpośrednio na procesor. Montaż na platformie Intela odbywa się właśnie poprzez kołki, na AMD są to zaczepy. Jest to proste rozwiązanie, ale nie jest ono najlepsze. Gwarancja wynosi 3 lata.

Specyfikacja be quiet! Pure Rock Slim 2

Pure Rock Slim 2 to dosyć mała konstrukcja – jej wymiary to 82 x 97 x 135 mm i waży 380 g. Bez problemów chłodzenie zmieści się w większości obudów komputerowych. Wygląd jest na pewno plusem. Cooler nie ma podświetlenia, ale górny fin jest elegancki i dobrze będzie wyglądał w obudowie z oknem. Czarny wentylator również pasuje do całości.

Czytaj też: Test chłodzenia Noctua NH-U12S Redux

Radiator ma 44 aluminiowe finy. Producent zastosował też trzy 6 mm ciepłowody, które bezpośrednio dotykają procesora. Jest to rozwiązanie, które ma zapewnić lepszą wydajność. Sama jakość wykonania całości jest dobra – be quiet! trzyma swój poziom.

Dołączony wentylator to 92 mm model Pure Wings 2. Jego maksymalna prędkość jest równa 2000 RPM, a głośność 25,4 dBA. Zastosowane łożysko jest typu Rifle. Wychodzi z niego 220 mm kabel, który zakończony jest 4 pinową wtyczką. Nie zabrakło więc PWM.

Platforma testowa
Procesor
AMD Ryzen 9 3900X
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
ASRock X570 PG Velocita
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
Pamięć RAM
Team Group T-Force Vulcan Z 2x 8 GB 3000 MHz CL16
Dysk
Silicon Power XD80 512 GB
Zasilacz
Be quiet! Dark Power Pro 11 1200W
Monitor
AOC G2868PQU

Testy be quiet! Pure Rock Slim 2

Chłodzenie ma maksymalnych obrotach poradziło sobie z procesorem. Na 1500 RPM temperatura była już dosyć spora i nie ma mowy o dalszym obniżaniu obrotów. Także nie ma co podkręcać tego procesora – temperatury po OC od razu przeskoczą dopuszczalne granice. Na 2000 RPM chłodzenie wypada dobrze i nie jest zbyt głośne, na 1500 RPM może nie ma idealnej ciszy, ale nie powinniście go słyszeć podczas pracy.

Czytaj też: Test chłodzenia na dysk M.2 be quiet! MC1 i MC1 Pro

Podsumowanie testu be quiet! Pure Rock Slim 2

Bbe quiet! Pure Rock Slim 2 kosztuje ok. 110 zł. Jest to całkiem przyjemne, małe chłodzenie. Nie oferuje ono może wybitnej wydajności, ale spokojnie do średniej klasy procesora bez OC wystarczy. Jest ono także dobrze wykonane i już na 1500 RPM ciche. Jego wadą jest jednak cena – za niewiele więcej jest znacznie wydajniejsza Fera 5. Polecam Wam zakup testowanego chłodzenia w momencie, w którym większe chłodzenie nie zmieści się do obudowy. W takim wypadku be quiet! Pure Rock Slim 2 naprawdę nieźle się sprawdzi. Jeśli jednak macie miejsce na coś większego to warto zobaczyć czy przypadkiem w podobnej cenie lub niewiele większej nie znajdziecie czegoś ciekawszego.

Za dostarczenie procesora AMD Ryzen 9 3900X dziękuję sklepowi X-Kom.