Reklama
aplikuj.pl

PlayStation Plus Premium. Co powiecie na anime?

playstation plus premium

PlayStation zdaje się planować rozszerzenie swojej usługi abonamentowej. Czym będzie PlayStation Plus Premium?

PlayStation Plus, Now, Collection…

W usługach abonamentowych robi się powoli małe zamieszanie. Już teraz fani kina narzekają, że aby obejrzeć wszystkie interesujące ich materiały, muszą opłacać kilka różnych serwisów streamingowych, a do tego nie wszystkie są dostępne w Polsce. W przypadku konsol nie ma jeszcze aż takiego zamieszania, choć… Sony zaczyna tak rzucać usługami na lewo i prawo, że można się zagubić.

Mamy oczywiście słynny PlayStation Plus, który oferuje graczom PlayStation możliwość grania online w płatnych tytułach na PlayStation 4 i PlayStation 5. Przy okazji opłacając ten abonament, otrzymujemy 100GB na nasze zapisy w chmurze. Oprócz tego, z każdym miesiącem wpada nam kilak darmowych produkcji, do których mamy dostęp dopóki płacimy PlayStation Plus. W Polsce (i tylko u nas!) dostępny jest jeszcze PlayStation Plus Video Pass, dzięki któremu możemy oglądać kilka filmów za darmo.

Czytaj też: GTA 5 w końcu w 4K i 60 fps dla konsolowców. Czy PlayStation Deutschland się myli?

PlayStation Plus Collection to za to składowa PlayStation Plus. Jest to niezmienny zestaw gier, które odpalić może każdy gracz posiadający PlayStation 5. Collection nie jest dostępne dla posiadaczy PlayStation 4.

W niektórych krajach można też płacić za PlayStation Now. Jest to usługa przypominająca Xbox Game Pass. Otrzymujemy dość dużą bibliotekę gier, które możemy streamować na konsolach lub pobrać na dysk. W Polsce PlayStation Now nie jest dostępne.

PlayStation Plus Premium – jeszcze jedno?

Teraz okazuje się, że to nie koniec usług abonamentowych od Sony. PlayStation ma planować utworzenie PlayStation Plus Premium, które będzie droższym PS+. Co otrzymamy za wykupienie droższego pakietu? Przecieki wskazują na to, że niedawny zakup Crunchyroll przez Sony to wskazówka wobec planów Japończyków.

Czytaj też: Easter Eggi oraz grafika z Dying Light 2 – co zdradzili deweloperzy?

Crunchyroll czyli serwis streamingowy anime został całkowicie przejęty przez Sony i prawdopodobnie opłacając droższy abonament PlayStation Plus Premium, otrzymamy dostęp do produkcji właśnie z tego właśnie serwisu. Już kiedyś słyszeliśmy, że Sony zamierza tworzyć własne seriale anime, które będą oparte o znane graczom marki. Jeśli zatem w przyszłości pojawiłoby się np. anime Ghost of Tsushima, to… chyba bym się skusił na dodatkową opłatę. Tylko byłoby miło, jakby zostały przygotowane też polskie napisy.