Reklama
aplikuj.pl

Kioxia ogłosiła swoje nowe pamięci UFS 3.1 z układami BiCS

nowe pamięci UFS 3.1, BiCS nowe pamięci UFS 3.1, Kioxia nowe pamięci UFS 3.1

Firma Kioxia, czyli wydzielony od Toshiby oddział wyspecjalizowany w pamięci półprzewodnikowej, ujawnił właśnie nowe pamięci UFS 3.1, które przewyższają poprzednie rozwiązania, dzięki wykorzystywaniu najnowszej generacji pamięci flash producenta. 

Nowe pamięci UFS 3.1 z układami BiCS od Kioxia

Te nowe pamięci UFS 3.1 od Kioxia występują w pojemności 256 i 512 GB, mieszcząc się w pakietach o wysokości kolejno 0,8 i jednego milimetra. Względem poprzedników wyróżniają się wydajnością o 30% okazalszą po stronie odczytu losowego i o 40% wyższą pod kątem przypadku losowego zapisu. Swoją niską grubość i wyższą wydajność zawdzięczają wspomnianej najnowszej generacji BiCS, a zważywszy na pojemności, powinniśmy oczekiwać ich we flagowych smartfonach mających trafić na rynek w 2022 roku. 

Czytaj też: Dimensity 920 i 810, czyli nowe SoC Mediateka po premierze

Rozwój pamięci UFS (Universal Flash Storage) jest o tyle ważny, że ten standard zastąpił już na wielu frontach stosowane niegdyś powszechnie pamięci e-MMC. To, jak UFS jest ważne na rynku, wskazał raport od Forward Insights, wedle którego tegoroczny rynek pamięci tej klasy wyniósł prawie 70%, pozostawiając pozostałe miejsce na e-MMC. 

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Flip3 zadebiutował. Poznajcie jego cenę i specyfikacje

Nasze najnowsze pamięci UFS jeszcze bardziej przesuwają granice wydajności dzięki takim funkcjom, jak Host Performance Booster i są dostarczane w postaci cienkich pakietów wymaganych przez najnowocześniejsze smartfony i inne aplikacje. Cieszymy się, że możemy nadal demonstrować naszą wiodącą pozycję na rynku UFS, dostarczając rozwiązania pamięci flash, które zwiększają możliwości wielu aplikacji korzystających z UFS.

 — skomentował premierę Scott Beekman, starszy dyrektor ds. produktów z zarządzaną pamięcią flash KIOXIA America. 

Czytaj też: Jeśli cenisz prywatność, sprawdź nową funkcję komunikatora Signal

Wzrosty wydajności zawdzięczamy również ulepszonej wersji HPB (Host Performance Booster), która w swojej drugiej generacji zapewnia jeszcze szerszy dostęp do danych. Dodatkowo poprawia wydajność odczytu losowego, dzięki nowemu mechanizmowi przechowywania tabel translacji logicznych na fizyczne.