Reklama
aplikuj.pl

Porównanie filmików z Diablo 2. Odnowione przerywniki wyglądają kapitalnie

diablo 2

Blizzard udostępnił w sieci odnowione scenki przerywnikowe z Diablo 2. Trzeba przyznać, że gdyby Warcraft 3 Reforged został poprawiony w taki sposób, to Blizzard byłby uwielbiany.

Taki miał być Warcraft 3

Gdy zapowiedziano odnowionego Warcrafta 3 – gracze byli więcej, niż zadowoleni. Pewnie, pojawiały się głosy o tym, że lepiej jest legendy nie ruszać, bo jeszcze coś zostanie w nowej wersji zepsute. Ale przecież Blizzard by niczego nie zepsuł, prawda? No, oprócz tego, że nie dość, że gra wyszła zupełnie popsuta, a i sama firma zaczęła się psuć, to zbyt wielkich problemów nie było…

Czytaj też: Zespół Diablo 4 w rozsypce. Blizzard zwolnił bardzo ważne osoby

Żarty na bok, to była tragedia. Porażka na całej linii, która do dzisiaj nie została załatana. Jakby tego było mało, to okazuje się, że zespół odpowiedzialny za grę nie był w stanie spełnić tego, co naobiecywał, a kłody pod nogi podrzucało samo Activision-Blizzard, które cięło budżety i zwalniało pracowników.

Diablo 2 w doświadczonych rękach

Gdy zatem nagle ogłoszono remaster (choć, zastanawiam się, czy nie powiedzieć – remake) Diablo 2 – gracze na chwilę zamarli. Ale potem okazało się, że gra wygląda fantastycznie, a do tego tworzona jest przez niezwykle doświadczony zespół, który stworzył Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2.

Czytaj też: Gry animowane sztuczną inteligencją. EA dąży do najwyższego realizmu

Dotychczas, dzieło byłego Vicarious Vision, mogliśmy oglądać tylko na materiałach wideo, czy zrzutach ekranu, ale teraz zbliża się beta gry. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie we wpisie Beta testy Diablo 2 Resurrected – poznaliśmy szczegóły. To, co jednak zwróciło uwagę graczy przy zapowiedzi betatestów to to, że w grze mają znaleźć się odnowione sekwencje filmowe z Aktu I: Niewidzące Oko i Aktu II: Tajemnice Vizjerei. Czy i tutaj deweloperzy podołali? Długo nie musieliśmy się zastanawiać, bo Blizzard udostępnił nagrania wideo z przerywników filmowych w sieci. Efekt? Ja jestem do tej pory w szoku, że im się po prostu chciało. Rewelacyjna robota. Godna nazywania gry remake’iem.

Porównanie scenek przerywnikowych Diablo 2

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają nowe cutscenki. Pierwsze wideo, to porównanie nagrań z Aktu I, a drugie Aktu II. Weźcie pod uwagę, że oryginalne nagrania są i tak lekko ulepszone względem oryginałów, ponieważ zaprezentowane są one w jakości 4K i 60fps, do której zostały ulepszone za pomocą programów Gigapixel oraz SVP4. Co ciekawe, zdaje się, że nie zmieniono ścieżki dźwiękowej oryginalnego materiału.

W pełnej wersji gry, oczywiście zostaną odnowione wszystkie tego typu nagrania wideo.