Reklama
aplikuj.pl

Sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy Samsunga?

Sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy Samsunga, Sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy, Exynos, Samsung Exynos

Zaprojektowanie nowego układu SoC, czyli chipsetu głównie z myślą o smartfonach, to nie takie łatwe zadanie. Dlatego ponoć jedna z firm postanowiła ułatwić sobie sprawę i tak też w sieci pojawiły się informacje, że sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy Samsunga.

Wygląda na to, że od premiery Exynosa 2200, to sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy nowych generacji

Firma Synopsys pomoże Samsungowi w opracowywaniu nowych układów SoC Exynos, czyli ekskluzywnych dla firmy chipsetów, które napędzają przede wszystkim flagowe smartfony firmy. Jak powiedział Aart de Geus, prezes i co-CEO Synopsys, ten następny Exynos będzie rewolucyjny, bo będzie to prawdziwy komercyjny układ zaprojektowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jest kilka powodów tego, żeby nie traktować tych informacji, jako mrzonek (via Wccftech).

Czytaj też: Media społecznościowe napędzają agresję. Winne udostępnienia i polubienia

Specjaliści w branży technologicznych już wcześniej wskazali, że narzędzie DSO.ai firmy Synopsys przyspiesza rozwój układów półprzewodnikowych. Oficjalne informacje od Samsunga wskazują, że już teraz firma używa oprogramowania Synopsys do projektowania swoich chipsetów Exynos, ale najpewniej mowa tutaj o tych, które dopiero wejdą na rynek. Są ogromne szanse, że to właśnie Exynos 2200 będzie tym wyjątkowym pierwszym, który dzięki sztucznej inteligencji będzie mógł pochwalić się ulepszonym rozmieszczeniem miliardów tranzystorów w krzemie.

Czytaj też: Nowy tablet premium od Honora. Oto Pad V7 Pro

Do tej pory SI nie brało udziału w projektowaniu układów konsumenckich, bo wyszkolenie odpowiednich systemów jest zwyczajnie zbyt drogie. Jednak Samsung najwyraźniej chce przetrzeć te szlaki i sprawić, że technologia będzie tanieć z roku na rok, a cała praca nie będzie tak bardzo wymagająca. Wprawdzie nic na ten moment nie grozi pracy ludzkim specjalistom w tej dziedzinie, ale ci będą mieli w rękach potężne narzędzie, wspomagające ich w pracy.