Reklama
aplikuj.pl

Cena kryptowalut powróciła na wyżyny. Do rekordu jednak ciągle brakuje

kryptowaluty, płącić kryptowalutami

W maju cały rynek kryptowalut doczekał się rekordowej wyceny w wysokości około 2,5 biliona dolarów, wedle danych z CoinMarketCap. Dziś widać, że cena kryptowalut powróciła na wyżyny i choć do poprzedniego rekordu ciągle sporo brakuje, to najwyraźniej zwiastowane tym wirtualnym walutom problemy sprzed kilku tygodni były zupełnie wyssane z palca.

Ogólna cena kryptowalut wzrosła znacząco w ciągu ostatnich dni

Wzrosty cen kryptowalut trwają już ponad tydzień i ta hossa wcale nie jest łagodna, jak to bywa na tym rynku. Bowiem po raz pierwszy od trzech miesięcy ogólna kapitalizacja przebiła poziom 2 bilionów dolarów, który wcześniej przekroczono w kwietniu bieżącego roku. Ze swoich wyżyn spadły zarówno przez chińskie władze, które zakazały sporej liczbę działań z kryptowalutami, jak i ogłoszeń potencjalnej podwyżki podatku od zysków kapitałowych w USA.

Czytaj też: MasterCard będzie wspierał kryptowaluty, o ile ich kurs się ustabilizuje

Rynek kryptowalut nadal zmaga się z niepewnością, ale wydaje się, że obiera dobry kierunek, co widać zwłaszcza po planach przejścia wydobycia Ethereum z PoW na Proof of Stake, gdzie nie będzie już trzeba „kopać” na kartach i pożerać znaczne ilości energii. Teraz Bitcoin ze skromnych ~30000$ odbił do ponad 46000$, a Ethereum z 2000 do prawie 3200$, co naturalnie pociągnęło za sobą również pozostałe cyfrowe waluty.

Czytaj też: Radeon RX 6600 XT nowym budżetowym królem kopania kryptowalut?

Bitcoinowi, głównej kryptowalucie na rynku, nadal brakuje około 7000$, aby jego ogólna wycena przebiła poziom biliona dolarów.