Reklama
aplikuj.pl

YouTube wprowadza kilka nowości, które ułatwią wyszukiwanie i nie tylko

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

By łatwiej wyszukiwać i odkrywać nowe treści, serwis YouTube wprowadza kilka nowych funkcji. Rozdziały ustawione w wideo zostaną zintegrowane z wynikami wyszukiwania, podgląd wideo na urządzeniach mobilnych zostanie rozszerzony, a napisy automatycznie tłumaczone.

YouTube wprowadza kilka ciekawych nowości

Najważniejsza zmiana, jaka zostanie wprowadzona, będzie dla nas dużym ułatwieniem. Chodzi o umieszczenie w wynikach wyszukiwania rozdziałów wideo. Zamiast przedzierać się przez cały film, YouTube zaprezentuje po prostu rozdziały pasujące do naszego zapytania. Oczywiście, by ta funkcja działała, filmy muszą być podzielone na rozdziały, ale na szczęście coraz więcej twórców z tego korzysta.

Czytaj też: Konto w aplikacji Tinder zweryfikujesz dowodem osobistym

Drugą nowością będzie podgląd wideo na urządzeniach mobilnych. Będzie to działać podobnie jak na komputerze, gdzie przed kliknięciem odtwarza się krótki fragment klipu. Dzięki temu zdecydujemy, czy dany film jest na pewno tym, czego szukamy. Dodatkowo YouTube zacznie wyświetlać treści, których napisy, tytuły i opisy będą automatycznie tłumaczone. Zacznie się od tych w języku angielskim, ale z czasem zostanie to rozszerzone na kolejne języki.