Reklama
aplikuj.pl

ZOTAC ZBOX Magnus One to seria komputerów warta Waszej uwagi

ZOTAC ZBOX Magnus One to komputery warte Waszej uwagi
Akcja partnerska

ZOTAC ZBOX Magnus One to seria mini PC, która stara się podbić serca klientów. Biorąc pod uwagę bardzo wysokie ceny na rynku kart graficznych okazuje się, że jest to naprawdę opłacalny zakup.

ZOTAC ZBOX Magnus One znakomicie wygląda

Omawiana konstrukcja to typowy mini PC – jego wymiary wynoszą zaledwie 265,5 mm x 126 mm x 249 mm. Sprawia to, że komputer zmieścicie praktycznie wszędzie, nie potrzeba na niego dużo miejsca. Spokojnie więc możecie postawić go obok monitora i dzięki temu mieć pod ręką pełen zestaw złączy.

Taka mała konstrukcja nie daje szans producentowi na zaszalenie z wyglądem, ale muszę przyznać, że ZOTAC ZBOX Magnus One zdecydowanie może się podobać. Obudowa jest elegancka, nie narzuca podświetlenia czy dziwnych kształtów. Taki design będzie znakomicie wyglądał w domu czy nawet w biurze. Potwierdza to zresztą odznaczenie Red Dot 2021, które zdobyły komputery.

ZOTAC ZBOX Magnus One dostępny jest w różnych konfiguracjach

Dla wielu z Was najważniejsza będzie konfiguracja. Do wyboru mamy tak naprawdę dwa modele. Trzeci różni się tylko zmianą karty RTX 3070 ze zwykłej na model LHR, poza tym nie ma żadnych zmian. Ważną rzeczą jest fakt, że sprzęt to barebone – sprzedawany jest bez pamięci RAM i dysku. W przypadku pamięci mamy dwa wolne sloty na maksymalnie 64 GB. Producent zapewnia też jedno miejsce na dysk 2,5 cala, jedno M.2 PCIe x4 / SATA SSD slot (2242,2280) oraz jedno M.2 PCIe x4 SSD / Intel Optane memory slot (2242, 2280, 22110). Bez problemów możecie więc zdecydować się na kilka dysków o sporej łącznej pojemności.

Słabszy model, który możecie zobaczyć na zdjęciach, oparty jest o 6 -rdzeniowy/ 12-wątkowy procesor Intel Core i5-10400 połączony z kartą ZOTAC GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 192-bit. Taka konfiguracja zapewni znakomitą wydajność w rozdzielczości Full HD. Pamiętajcie też o technologiach RT i DLSS, które z pewnością często będziecie odpalali w różnych grach.

Droższy model ma 8-rdzeniowy/16-wątkowy procesor Intel Core i7-10700. Wykorzystana karta graficzna to ZOTAC GeForce RTX 3070 8GB GDDR6 256-bit lub w wersji LHR. Taka konfiguracja znacznie lepiej sprawdzi się w wyższych rozdzielczościach, w szczególności w 2560 x 1440. Tutaj również możecie skorzystać z ray tarcingu czy DLSS.

Każda z wersji ma na pokładzie zasilacz 500W z odznaczeniem 80 Plus Platinum oraz WiFi 6. W szczególności to ostatnie jest ważne, bowiem zapewnia świetne prędkości internetu i niskie opóźnienia przy połączeniu bezprzewodowym.

Bogaty zestaw złączy to kolejny plus

W gotowych komputerach ważna jest zawsze konfiguracja złączy – nie można tego później zmienić. ZOTAC ZBOX Magnus One pod tym względem również wypada znakomicie. Na przodzie znajdziecie USB 3.0, USB-C 3.0 oraz audio 3,5 mm. Jest też czytnik kart SD/SDHC/SDXC, który często okazuje się niezastąpiony.

Z tyłu jest jeszcze lepiej. Na pierwszy rzut oka widać dwa złącza ethernet – 1 Gbps i 2.5 Gbps. Taka konfiguracja zapewnia świetne możliwości łączności przewodowej, także z serwerem NAS. Obok możecie zobaczyć cztery złącza USB 3.1, dwa USB 3.0 oraz HDMI. Mini PC mają zintegrowaną kartę graficzną i te złącze jest przez nią obsługiwane. Pod wyjściami płyty jest też miejsce na blokadę Kensington Lock. Idąc dalej mamy do dyspozycji standardowe wyjścia z karty graficznej, czyli 3x DisplayPort 1.4a oraz 1x HDMI 2.1. Jak sami widzicie konfiguracja złączy jest dosyć bogata i pozwala na podłączenie praktycznie czego chcecie.

Cena nie jest wygórowana, a gwarancja może wynosić nawet 5 lat

Sprawdźmy teraz ceny. Słabszy model kosztuje ok. 4200 zł, a droższy ok. 7300 zł. Do tego musicie jeszcze doliczyć koszt pamięci RAM, dysku czy systemu. Biorąc pod uwagę same aktualne ceny kart graficznych (powyżej 3000 zł za RTX 3060 oraz ponad 4500 zł za RTX 3070) to całość nie wychodzi drożej niż komputer składany z podobnych podzespołów. Co więcej, otrzymujemy tutaj naprawdę kompaktowy sprzęt, który nawet w razie potrzeby można bezproblemowo przenieść.

ZOTAC ZBOX Magnus One to komputery warte Waszej uwagi

Jest jeszcze jedna zaleta serii ZOTAC ZBOX Magnus One – gwarancja. Standardowo wynosi ona 3 lata, ale jeśli zarejestrujecie się na stronie producenta to zostaje ona wydłużona do 5 lat. Tak długiego czasu nie będziecie mieli w przypadku osobnych podzespołów, a to może się przydać.

ZOTAC ZBOX Magnus One to ciekawa seria mini PC

Omawiane komputery są więc zdecydowanie jednymi z ciekawszych mini PC na rynku. Znakomity wygląd, mocna specyfikacja oraz kompaktowe wymiary sprawiają, że warto zastanowić się nad zakupem jednej z konstrukcji. Dodajcie do tego wcale nie wygórowaną cenę jak na obecne czasy oraz długą gwarancję – to na pewno zalety dodatkowo zachęcające do zakupu.

Materiał powstał we współpracy z firmą ZOTAC.