Reklama
aplikuj.pl

Microsoft prezentuje nową aplikację Paint na Windows 11

Sterowniki NVIDIA dla Windowsa 11, GeForce 471.41 już do pobrania

W ciągu ostatnich tygodni dość regularnie dostajemy wgląd w nowości, jakie zawitają lub już zawitały, do nowego systemu Windows 11. teraz możemy przyjrzeć się, jak będzie prezentowała się odświeżona aplikacja Painta.

Windows 11 odświeży wygląd wielu popularnych aplikacji, w tym Painta

W ostatnim czasie Panos Panay, dyrektor wykonawczy i dyrektor ds. produktów dla urządzeń z systemem Windows+ w firmie Microsoft, dzielił się z nami różnymi windowsowymi nowościami. To on zaprezentował nam m.in. nowe narzędzia do wycinania. Teraz natomiast pozwala zapoznać się z odświeżonym wyglądem Painta.

Ten program zna chyba każdy, a od czasów Windows 7 niewiele zmian w nim zaszło. Nowy system wprowadza jednak spójność designu, więc również Paint przechodzi metamorfozę. Dostanie obsługę trybu ciemnego, co zdecydowanie jest świetną wiadomością. Dodatkowo zmieniono również menu niektórych funkcji, np. podczas wstawiania pola tekstowego narzędzia do edycji tekstu pokażą się nie w nowej sekcji, a pod ikoną funkcji. Menu pędzli zostało zmienione z widoku siatki na listę i a kolory zamiast w kwadratach, będą wyświetlane w kółkach.

Czytaj też: Rusza przedsprzedaż Motorola Edge 20 i Edge 20 Pro. Na zachętę przygotowano gratis

Zmiany nie są rewolucyjne, nie dotyczą też nowych funkcji, a po protu wyglądu programu. Paint został dostosowany do bardziej nowoczesnego systemu Windows 11 i liczymy, że także inne aplikacje dostaną odświeżenie.