Reklama
aplikuj.pl

Android 12 wprowadzi obsługę wielu okien w Chrome

material you, Android 12 zmieni tło w widżecie rozmowy na podstawie wiadomości

Jedną z nowości, jakie wprowadzi Android 12 będzie obsługa wielu okien w przeglądarce Chrome. Dla posiadaczy smartfonów ze standardowym wyświetlaczem może to nie być bardzo wyczekiwana funkcja, jednak użytkownicy tabletów i składanych urządzeń z pewnością się ucieszą.

Chrome w systemie Android 12 dostanie ważną zmianę

W przypadku przeciętnego smartfona, przestrzeń robocza wynosi ok. 6,5 cala. Na takim ekranie niezbyt wygodnie korzysta się z obsługi wielu okien. Jednak tablety z wyświetlaczami 8 calu i więcej, a także składane smartfony (których będzie przybywać) mają tej przestrzeni więcej i fajnie byłoby, gdyby można było ją dobrze wykorzystać. I tu z pomocą przyjdzie przeglądarka Chrome.

Czytaj też: Pełna specyfikacja Samsunga Galaxy M52 5G ujawniona

Na Androidzie 12 pozwoli na jednoczesne otwarcie do 5 okien. Pozwoli na to funkcja wieloinstancyjności. Będziemy mogli umieścić je obok siebie dzieląc ekran, mogą również działać w tle, dokładnie tak samo, jak to ma miejsce na komputerze. W każdym oknie przeglądarki otworzymy również tyle kart, ile tylko nasz smartfon „pociągnie”. Dla każdego, kto ceni sobie wielozadaniowość, będzie to naprawdę przydatna funkcja.