Reklama
aplikuj.pl

Tesla szykuje komputer pokładowy FSD 2 dla Cybertrucka

Jak zmienił się Cybertruck,

Tesla podczas swojego AI Day pokazała swój układ D1 dla superkomputera Dojo i humanoidalnego robota Tesla Bot, ale nie zapomniała też o swoim głównym biznesie, czyli samochodach. Ogłosiła jednocześnie, że ma zamiar wprowadzić komputer pokładowy FSD 2 dla Cybertrucka, więc ten elektryczny pickup będzie pierwszy z nowym sprzętem do autonomicznej jazdy.

Komputer pokładowy FSD 2 Tesli trafi najpierw do Cybertrucka

W 2016 roku Tesla hucznie ogłosiła, że ​​wszystkie przyszłe pojazdy firmy będą produkowane z całym sprzętem niezbędnym do osiągnięcia pełnej zdolności do samodzielnej jazdy dzięki przyszłym aktualizacjom oprogramowania. Z czasem okazało się jednak, że sprzętowe ograniczenia są zbyt duże, żeby stare komputery pokładowe radziły sobie z nowymi wyzwaniami.

Czytaj też: Tesla zapewni czyste i świeże powietrze w Modelu Y

Dlatego też Modele z komputerami na bazie sprzętu NVIDIA były aktualizowane za darmo przy zakupie pakietu Full Self-Driving, który już bazuje na rozwiązaniach Tesli. Jednak lata mijają, a dziś dowiedzieliśmy się, że Cybertruck otrzyma już nowy komputer pokładowy FSD (Full Self-Driving), czyli po prostu FSD 2. Nie dziwi nas to – firma zapowiadała to już od dawna.

Czytaj też: Znamy los elektrycznego Cybertrucka. Tesla potwierdziła smutną plotkę

To wzbudziło ponownie obawy, że pierwsza wersja komputera FSD również nie wystarczy, aby osiągnąć pełną zdolność do samodzielnego prowadzenia, co zostało poruszone podczas samego AI Day. Wtedy Elon Musk, właściciel Tesli, powiedział, że:

Jestem przekonany, że komputer Full Self-Driving 1, będzie w stanie w pełni samodzielnie jeździć na poziomie bezpieczeństwa znacznie większym niż ludzie. Nie wiem, prawdopodobnie 200 lub 300% lepiej niż człowiek.

Czytaj też: Tesla pokazała, jak poddawać akumulatory recyklingowi. Kolejny cios w silniki spalinowe

Finalnie komputer pokładowy FSD 2 będzie 4-krotnie wydajniejszy od FSD i jego celem będzie zwiększenie luki bezpieczeństwa między tym, co mają do zaoferowania ludzie, a autonomiczne systemy. Tesla planuje również ulepszyć kamery, zaczynając również od Cybertrucka.