Reklama
aplikuj.pl

Chipsety dla Alder Lake. Wiemy co planuje Intel

Chipsety dla Alder Lake, Intel Alder Lake, Alder Lake

Chociaż wszystkie tajemnice na temat 12. generacji Intel Core poznamy oficjalnie najpewniej już jesienią tego roku, to niecierpliwym wytchnienie przyniosą przecieki, które tym razem zdradziły chipsety dla Alder Lake.

Intel sam zdradził planowane chipsety dla Alder Lake

Wiemy już, że procesory Alder Lake-S Intela sięgną po zupełnie nowy Socket V (LGA1700) i tym samym chipsetu z serii 600. Dziś dowiedzieliśmy się o nich za sprawą aktualizacji sterowników samego Intela w ramach wersji 10.1.18836.8283. Ta tym samym zapewniła nam informacje z pierwszej ręki na temat planowanych przez firmę chipsetów nowej generacji, wśród których nie zabraknie X699, co oznacza wielki powrót Intela do segmentu HEDT, gdzie priorytet zawsze ma wydajność.

Czytaj też: Policjant z plecakiem odrzutowym w akcji. Obejrzyjcie nagranie

Chipset X699 sugeruje, że Intel może opracowywać nieznane nam jeszcze procesory Alder Lake-S z jeszcze większą liczbą rdzeni dla rynku HEDT. My, konsumenci, zapewne będziemy jednak sięgać po coś z „niższej półki”, gdzie nie zabraknie flagowego Z690 dla typowych Kowalskich, czyli chipsetu przeznaczonego na płyty główne nastawione na OC. Te najpewniej zadebiutują najpierw na rynku, aby zwiększyć zyski firm.

Czytaj też: Chiny wprowadzają kolejne regulacje dotyczące internetu. Zmiany już wkrótce wejdą w życie

Z czasem na rynek wejdą tańsze i tym samym mniej imponujące chipsety dla procesorów Alder Lake, ale tutaj nie ma żadnych niespodzianek – możecie liczyć na H670 i B660, czy H610 w ramach najbardziej budżetowego segmentu. W przypadku tego ostatniego pojawiła się też wzmianka o H610E, co najpewniej oznacza warianty „Embedded”, czyli te do zintegrowanych ze sobą na stałe sprzętów dla producentów typu OEM.