Reklama
aplikuj.pl

Oppo prezentuje MagVOOC, czyli swoją odpowiedź na Apple MagSafe

Oppo prezentuje MagVOOC, czyli swoją odpowiedź na Apple MagSafe

Oppo poszło w ślady realme i również zaprezentowało swój system magnetycznego ładowania przewodowego o nazwie MagVOOC. Sprawdźmy, co na jego temat wiemy.

Magnetyczne ładowanie od Oppo – MagVOOC

Zaczęło się od realme, które postanowiło przedstawić swoją technologię ładowania magnetycznego, będącego odpowiedzią na Apple MagSafe. W ich ślady poszło też Oppo, które podczas targów Smart China Expo 2021 w Chinach zaprezentowało MagVOOC. Pierwsza generacja produktów zawiera dwie ładowarki, jedną 40W i jedną 20W oraz power bank.

Podstawka ładująca utrzymuje smartfon przy pomocy magnesów i może ładować z mocą 40W, więc baterię o pojemności 4000 mAh jesteśmy w stanie naładować do pełna w niecałą godzinę (56 minut). Co istotne, MagVOOC obsługuje również standard Qi i ładuje z mocą 15W. Bardziej kompaktowa wersja ładowarki Oppo obsługuje 20W i 10W Qi.

Jeśli zaś chodzi o powerbank MagVOOC, jego pojemność wynosi 4500 mAh i może ładować smartfony z mocą 20W. I te urządzenie obsługuje standard Qi.

Źródło

Oppo nie zdradziło zbyt wiele szczegółów, więc nie wiemy, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży, ani jakie smartfony będą obsługiwane. Pozostaje nam czekać na więcej informacji.