Reklama
aplikuj.pl

Huawei opatentował smartfon z niezwykłym zakrzywionym ekranem

Huawei opatentował smartfon z niezwykłym zakrzywionym ekranem
Autor: Technizo Concept

Wypłynął kolejny patent złożony przez Huawei. Tym razem dotyczy on smartfona z super zakrzywionym wyświetlaczem i wieloma funkcjami umieszczonymi na bocznych krawędziach. Niektórzy spekulują, że może być to Mate 50.

Nowy patent Huawei – smartfon z super zakrzywionym ekranem

Zakrzywiony ekran w smartfonie nie jest dla nas nowością, jednak ten, który opatentował Huawei zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Jak podaje serwis LetsGoDigital, firma złożyła go w w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) w marcu 2019 r. Został on jednak opublikowany dopiero niedawno, a dokumentacja opisuje nam urządzenie z bardzo mocno zaokrąglonym ekranem, nazywanym „Arc display”.

Jak możecie zobaczyć na renderach stworzonych na podstawie szkiców w dokumentacji, zakrzywiony ekran wygląda nieco inaczej niż te nam znane. Wyświetlacz pokrywa całe boki urządzenia aż do tylnej części. Nie pozostawia to miejsca na klawisze funkcyjne, więc takowe po prostu znajdą się na dotykowych krawędziach. Znajdziemy tam np. „przyciski” głośności, ale również takie, ułatwiające granie w trybie poziomym. Oczywiście wyświetlany na ekranie obraz ma rozciągać się także na boki.

Z dokumentacji wynika również, że boczne krawędzie będą bardziej wrażliwe na nacisk, przez co mocniejsze dotknięcie może uruchomić inne funkcji niż te, które włączymy przy lżejszym dotknięciu. Pojawiły się nawet bardziej szczegółowe rendery 3D, prezentujące te urządzenie. Trzeba przyznać, że nie tylko krawędzie robią wrażenie. Ekran rozciąga się bowiem praktycznie na całym froncie smartfona, a ramki z góry i dołu zostały maksymalnie zmniejszone. Również aparat ma być umieszczony pod ekranem, co zdecydowanie będzie pasować do tego urządzenia.

Serwis spekuluje, że może być to projekt serii Mate 50. Czy tak jest w rzeczywistości? Tego nie wiemy, ale ta koncepcja zdecydowanie wyróżniłaby ten smartfon na rynku. Nie ma oczywiście pewności, czy takie urządzenie w ogóle wejdzie do produkcji. Na razie będziemy więc obserwować i sprawdzać doniesienia na ten temat.