Reklama
aplikuj.pl

HP i Fundacja Media 3.0 walczą z wykluczeniem cyfrowym

Konieczność zdalnego funkcjonowania niewiele zmieniła w kwestii wykluczenia cyfrowego w Polsce. HP wraz z Fundacją Media 3.0 pracują nad stworzeniem Nowej Akademii, która ma pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Czym jest Nowa Akademia HP i Fundacji Media 3.0

Nowa Akademia ma być ogólnodostępną platformą edukacyjna, która tylko w 2021 roku ma dotrzeć do 100 użytkowników w całej Polsce. Mowa o osobach z różnych grup wiekowych, którym zaproponowana zostanie nauka w praktyczny i interaktywny sposób.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. ochrona środowiska, programowanie, przedsiębiorczość dla osób młodych, druk 3D, grywalizacja, start-upy społeczne i cyfrowe, praca z danymi i związek ICT ze zrównoważonym rozwojem. Inicjatywa będzie promowana w szkołach, placówkach administracji, komunikatów partnerów oraz w mediach społecznościowych.

Ogromnie zależy nam na tym, aby dzieci i młodzież miały dostęp do edukacji na najwyższym poziomie, a także żeby mogły osiągać jak najlepsze rezultaty w nauce. W HP głęboko wierzymy, że nowe technologie mogą im w tym pomóc, dlatego aktywnie walczymy z wykluczeniem cyfrowym. Ogłaszając nasze partnerstwo z Fundacją Media 3.0, jestem pewien, że dzięki tej współpracy zapewnimy program, który dostarczy im nie tylko wiedzy merytorycznej, ale i dobrej zabawy. Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości

– powiedział Andrzej Sowiński, dyrektor zarządzający HP INC Polska.

Podczas szkoleń i warsztatów wykorzystane zostaną treści HP Life oraz materiały przygotowane lokalnie. HP Life to bezpłatny program szkoleniowy przygotowany przez Fundację HP. Materiały zostały przygotowane na podstawie ankiety wypełnionych przez potencjalnych beneficjentów Nowej Akademii. Byli to głównie nauczyciele, którzy na co dzień spotykają się z problemem wykluczenia cyfrowego swoich podopiecznych.

Nowa Akademia ruszy 6 września, a towarzyszyć jej będzie hackaton dla zainteresowanych osób w wieku 14+. Celem konkursu będzie stworzenie oprogramowania związanego z ochroną środowiska.