Reklama
aplikuj.pl

Na serię Huawei Mate 50 będziemy musieli jeszcze długo poczekać

huawei

Huawei w ostatnim czasie ma bardzo pod górkę. Poskutkowało to znacznym opóźnieniem premiery serii P50, a teraz podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Mate 50.

Seria Huawei mate 50 zalicza kolejne opóźnienie

Sankcje nałożone przez USA na Huawei sprawiły, że producent ma teraz bardzo utrudnioną pracę. Ogrom trudności poskutkował m.in. opóźnieniem premiery flagowej serii P50, której premiera odbyła się dobre kilka miesięcy po spodziewanym terminie. Brak usług Google i wsparcia dla 5G sprawił, że te smartfony nie zawojowały rynku, czemu zresztą trudno się dziwić.

Czytaj też: Premiera Honor X20 5G. Dimenisty 900 na pokładzie i 10 GB „oszukanego RAMu”

Do tej pory harmonogram premier Huawei był w miarę spójny. Wiosną wychodziła seria P, zaś pod koniec roku dostawaliśmy modele Mate. Spodziewaliśmy się, że z racji opóźnienia debiutu P50, również Huawei Mate 50 zaliczy poślizg. Okazuje się jednak, że będzie on dużo większy, niż zakładaliśmy. Najnowsze doniesienia wskazują na koniec drugiego kwartału 2022 roku. I to przy optymistycznych założeniach, może się bowiem zdarzyć tak, że również w czerwcu przyszłego roku nie zobaczymy tych smartfonów.

Czytaj też: Nowy tablet premium od Honora. Oto Pad V7 Pro

Może to potwierdzać wcześniejsze pogłoski, że Huawei ma zamiar zrezygnować z dotychczasowego działania i skupić się na wprowadzaniu tylko jednej flagowej serii na rok – na zmianę Huawei P i Huawei Mate.