Reklama
aplikuj.pl

Apple ulepszy Face ID w iPhone 13? Smartfon odblokujemy nawet w maseczce

apple, fałszywe wiadomości

Odblokowywanie smartfona przy pomocy Face ID to bardzo przydatna funkcja… w domu. W obecnych czasach, gdy zmuszeni jesteśmy nosić maseczki, nie jest to już tak wygodne. Jednak najnowsze doniesienia mówią, że w iPhone 13 nawet taka przeszkoda nie pokona rozpoznawania twarzy.

Face ID w iPhone 13 rozpozna twarz nawet w maseczce?

Rozpoznawanie twarzy nie jest rozwiązaniem idealnym. Jeśli jesteśmy w domu to nie sprawia ono żadnych problemów, ale wystarczy maseczka czy nawet zaparowane okulary, by system nie dawał sobie rady. Dlatego właśnie Apple postanowiło coś z tym zrobić. Według informacji firma pracuje nad ulepszeniem Face ID. Na razie wykorzystuje do tego specjalne etui do iPhone’a 12, w którym zaimplementowano system czujników. Dzięki nim właśnie ma być możliwe odblokowanie smartfona nawet w maseczce.

Czytaj też: Kiedy do sprzedaży trafią cztery modele iPhone 13?

Choć obecnie technologia stosowana jest w specjalnym etui, to docelowo ma trafić do smartfona. Dzięki temu ma zmniejszyć się również wcięcie na górze ekranu. Doniesienia wskazują, że ulepszone Face ID zadebiutuje jesienią, wraz z iPhone’ami 13. Jeśli to prawda, to użytkownicy zdecydowanie się ucieszą. Oczywiście, o ile funkcja będzie działała prawidłowo i rozpoznawać będzie tylko naszą twarz, a nie też inne. Nie ma również pewności, że faktycznie zobaczymy ją już w nadchodzących smartfonach.