Reklama
aplikuj.pl

Jabra wprowadza cztery modele słuchawek TWS z serii Elite. Najtańsze kosztują 249 zł

Pod hasłem Reinvented Jabra wprowadza cztery nowe modele słuchawek TWS serii Elite. Wśród nich są Jabra Elite 7 Pro, Elite 7 Active, Elite 3 oraz Elite 2.

Jabra Elite 7 Pro z technologią Jabra MultiSensor Voice

Główną nowością w modelu Jabra Elite 7 Pro jest Jabra MultiSensor Voice. Jej zdaniem jest maksymalna poprawa jakości prowadzonych rozmów. Wykorzystuje do tego cztery wbudowane mikrofony, technologię przewodnictwa kostnego oraz algorytmy sztucznej inteligencji. Jak to działa? Weźmy prosty przykład. Prowadzimy rozmowę w wietrznym otoczeniu. Na początku słuchawki próbują oczyścić dźwięk za pomocą mikrofonów i algorytmów. Jeśli to za mało, automatycznie przełączą się na przewodnictwo kostne, poprawiając jakość dźwięku.

Jabra Elite 7 Pro wyróżniają się wymiarami. To najmniejsze słuchawki w ofercie firmy, które są o 16% mniejsze od modelu Elite 75t. Sam kształt słuchawek powstał na bazie 62 000 skanów wnętrza uszu użytkowników, co ma przekładać się na wygodniejsze użytkowanie. A ja nadal czekam, aż producenci słuchawek wrócę do skrzydełek trzymających słuchawki w uchu…

Za brzmienie odpowiadają 6mm przetworniki, obudowa słuchawek jest wodoszczelna, zgodnie z normą IP57, nie zabrakło też kompatybilności z asystentami głosowymi oraz aktywnej redukcji hałasu (ANC, za co odpowiadają dwa dodatkowe mikrofony). Na pojedynczym ładowaniu Jabra Elite 7 Pro mogą działać przez 9 godzin (z aktywnym ANC) oraz do 35 godzin wraz z pokrowcem ładującym. Już 5 minut ładowania ma pozwolić na godzinę użytkowania słuchawek. Warto też dodać, że Jabra Elite 7 Pro, podobnie jak model Active, do którego zaraz przejdziemy, pozwalają na użytkowanie tylko jednej słuchawki i ładowanie w tym czasie drugiej, jak również mogą być połączone z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Jabra Elite 7 Active z technologią Jabra ShakeGrip

Jabra nazywa to technologią, ale mówimy tutaj o specjalnej powłoce, która jednocześnie zapewnia większą odporność słuchawek na czynniki zewnętrzne oraz lepiej utrzymuje je w ruchu podczas aktywności fizycznej.

Jabra Elite 7 Active oferują niemal to samo, co model Elite 7 Pro. Dodatkowo dostajemy siateczkę mikrofonu, która poprawia jakość rozmów w wietrznym otoczeniu, jak również sama jakość brzmienia ma być lepsza. Cokolwiek będzie to oznaczać w praktyce.

Jabra Elite 3 to tania propozycja dla osób szukających słuchawek do muzyki

O ile słuchawki Elite 7 to taki sprzęt do wszystkiego — rozmów i muzyki, tak Elite 3 są dedykowane głównie do słuchania muzyki. W komunikacie prasowym czytamy, że to doskonały wybór dla osób poszukujących bogatego dźwięku, mocnych basów i czystego dźwięku rozmów na niższym poziomie cenowym.

Za brzmienie odpowiadają 6mm przetworniki, mamy tu również obsługę kodeka aptX HD. Nie ma tu aktywnej redukcji hałasu, redukcja jest pasywna i bazuje na tłumieniu samych słuchawek, ale mamy dostępną funkcję HearThrough. Na pojedynczym ładowaniu Jabra Elite 3 działają przez 7 godzin i do 28 wraz z pokrowcem ładującym.

Jabra Elite 2 to ciekawe, tanie słuchawki, ale nie wiem, czy powinniśmy się z nich cieszyć

Jabra Elite 2 to słuchawki, które mają zapewnić dobrą jakość dźwięku w możliwie najniższej cenie. Pojawią się tylko na wybranych rynkach wschodzących, co by nie powiedzieć… biedniejszych. W tym w Polsce. Jakby to powiedzieli w Wiadomościach — Niemcy nam zazdroszczą.

Słuchawki są dobrze wyposażone. Mamy tu 6mm przetworniki, obsługę kodeku aptX i wodoszczelną obudowę (IP55). Jabra Elite 2 od Jabra Elite 3 różnią się głównie krótszym czasem działania. Do 7 godzin na pojedynczym ładowania oraz do 21 godzin wraz z pokrowcem ładującym.

Ceny i dostępność nowych słuchawek Jabra Elite

Od 1 września kupimy w Polsce Jabra Elite 2 oraz Elite 3. Pierwsze w kolorze ciemnoszarym (Dark Grey), granatowym (Navy), liliowym (Lilac) i jasnobeżowym (Light Beige) w cenie 319 zł. Drugie w kolorze szarym (Grey) lub granatowym (Navy) w cenie 249 zł.

Jabra Elite 7 Pro oraz Elite 7 Active kupimy w Polsce od 1 października. Pierwsze za 799 zł w kolorze czarnym (Titanium Black), biało złotym (Gold Belge) oraz… czarnym (Black). Drugie za 699 zł w kolorze granatowym (Navu), miętowym (Mint) oraz czarnym (Black).