Reklama
aplikuj.pl

Activision zbanowało sto tysięcy cheaterów Call of Duty i udostępniło wideo z jednym z nich

call of duty

Activison przestało się patyczkować. Przynajmniej to sugeruje nowe wideo udostępnione na Twitterze Call of Duty. Deweloperzy pokazują w nim reakcję jednego z graczy na bana.

Warzone? Bez cheatów to na konsolach pogracie

Granie w Call of Duty Warzone na PC stawało się dla wielu udręką. Cheaterzy z coraz większą łatwością omijali zabezpieczania i nie robili sobie nic z banów w grze. Powstawały już nawet nagrania wideo, w których chwalono się tym, jak psuje się rozgrywkę nieoszukującym graczom.

Czytaj też: Dead Space Remake będzie genialny, choć martwi jedna sprawa

Problem był zatem coraz większy, a gracze coraz bardziej zdenerwowani na deweloperów. Jedyną możliwością, aby pograć bez cheaterów w Call of Duty Warzone stało się granie na konsolach. To oczywiście nie jest rozwiązanie idealne, bo niektórzy po prostu wolą PC. Activison jednak po cichu pracowało nad rozwiązaniem problemu.

Cheaterzy Call of Duty tracą konta

Activison w końcu porządnie wzięło się za walkę z oszustami. Firma poinformowała, że zbanowała 100 tysięcy graczy, którzy korzystali z cheatów. Do tego wkrótce do gry trafi nowe zabezpieczenie, które będzie uniemożliwiało korzystanie z wielu oszust w grze.

Czytaj też: Przeładowania broni Battlefield 2042 oferują świetne rozwiązanie!

Jak się okazuje, bany dla graczy Call of Duty nie są zwykłym zablokowaniem konta. Activision banuje wszystko, co powiązane z ich grami, a jakby tego było mało – założenie nowego konta nie pomaga. Bany zatem są bardzo surowe, bo jeśli ktoś myśli, że zaraz założy nowy profil i pobierze Warzone, to… nie ma takiej możliwości.

Udostępnione wideo z reakcją na bana

W swoim nowym materiale wideo, Activision udostępniło nagranie zbanowanego gracza. Co zaskakujące… dziękuje on Activision za to, że w końcu wzięli się do roboty.

https://twitter.com/CallofDuty/status/1432765458172760065

Śmiech przez łzy czy szczera radość z podjętych działań? Reakcja gracza jest przedziwna.