Reklama
aplikuj.pl

Windows 11 z aplikacjami z Androida? Kiedyś pewnie tak

Sterowniki NVIDIA dla Windowsa 11, GeForce 471.41 już do pobrania

Nadal trwają testy systemu Windows 11, ale przynajmniej poznaliśmy datę oficjalnej premiery. Jednak nie mamy co liczyć, że od razu po debiucie dostaniemy dostęp do wszystkich zapowiadanych funkcji.

Aplikacje z Androida w systemie Windows 11 będą, ale kiedy?

Jedną z wyczekiwanych nowości, jakie ma przynieść nowy system operacyjny Microsoft, będzie możliwość korzystania z aplikacji z Androida na komputerze. Oczywiście cały czas jest to możliwe, ale na razie jedynie z wykorzystaniem odpowiedniego programu. Windows 11 ma wprowadzić natywną ich obsługę. Spodziewaliśmy się, że tak istotna funkcja trafi w nasze ręce wraz z aktualizacją systemu z „dziesiątki” do nowej wersji.

Czytaj też: Orange rozdaje 10 GB. Wystarczy doładować konto w aplikacji

Okazuje się jednak, że na integrację środowiska androidowego będziemy musieli poczekać jeszcze długo. Wcześniej Microsoft wspominał, że w programie Insider funkcja pojawi się w przeciągu kilku miesięcy. Teraz mowa już połowie przyszłego roku. jaki jest powód opóźnienia? Tego niestety nie wiemy.

Warto pamiętać, że aplikacje będą dostępne w Microsoft Store dzięki integracji z Amazon Appstore, a nie Google. W tym wypadku do korzystania z aplikacji konieczne będzie posiadanie konta Amazon. A to z kolei oznacza, że jeśli na smartfonie mamy kupioną jakąś aplikację i będziemy chcieli odpalić ją na PC konieczne będzie ponowne zapłacenie za nią. Nie uświadczymy też naszych postępów w grach, bo będziemy mieli inne konto. Dodatkowo niektórych aplikacji możemy w ogóle na komputerze nie znaleźć.