Reklama
aplikuj.pl

Spider-Man 2, God of War 2? Co Sony pokaże na PlayStation Showcase 2021?

PlayStation Showcase 2021

Sony zaprosiło wszystkich na prezentację nadchodzących gier. Tym razem zobaczymy produkcje przeznaczone na PS5. Dlaczego PlayStation Showcase 2021 to nie State of Play?

PlayStation Showcase 2021? Czemu nie State of Play?

Zapewne niektórych zaskoczy nowe wydarzenie Sony. Zwykle transmisje dotyczące gier zmierzających na PlayStation nazywane są State of Play. Ta forma to jednak krótszy pokaz, skupiający się na przedstawieniu maksymalnie trzech-czterech gier, z czego jedna zajmuje większość czasu.

Czytaj też: Czy zmodowany Dying Light w 8K może dorównać Dying Light 2?

PlayStation Showcase 2021 to coś bardziej przypominającego transmisje, odbywające się podczas targów gier wideo. Format ma być zdecydowanie dłuższy, a Sony już wstępnie ujawnia, co może (i nie) pojawić się podczas transmisji.

PlayStation Showcase 2021 – kiedy?

Transmisja PlayStation Showcase 2021 odbędzie się 9 września 2021. W Polsce długi materiał wideo zostanie wyemitowany na YouTube i Twitch o godzinie 22:00. Linki do transmisji znajdziecie tutaj i tutaj.

Czytaj też: Nad czym pracuje CD Projekt RED i jak wygląda stan Cyberpunk 2077?

Całość ma skupić się wyłącznie na grach przeznaczonych na PlayStation 5. Pojawić mają się zarówno wewnętrzne studia Sony, jak i deweloperzy niezależni. Musimy przygotować się na to, że czeka nas około 40 minut oglądania, bo gier będzie sporo. Do tego wszystkiego – po transmisji jeszcze będą pojawiały się dodatkowe informacje na blogu PlayStation. Część z prezentowanych gier trafi do sprzedaży pod koniec roku, a niektóre jeszcze później.

Co będzie a co nie będzie?

Na PlayStation Showcase 2021 zobaczymy zwiastuny gier oraz kilka słów od deweloperów. Potwierdzono już jednak teraz, że nie dowiemy się niczego nowego na temat następnej generacji PlayStation VR.

Jakie gry na PS5 zobaczymy? Biorąc pod uwagę to, że Sony zamierza zrobić dłuższą transmisję, możemy się spodziewać kilku hitów ekskluzywnych dla PlayStation. Być może w końcu dowiemy się czegoś nowego na temat kontynuacji God of War, a i co jakiś czas pojawiają się przecieki na temat Spider-Man 2.

Nie zdziwiłbym się również, gdyby Sony zaprezentowało w końcu tryb sieciowy The Last of Us Part 2, którego produkcja trochę się przeciągnęła. Zdaje się, że nie będzie to prosty shooter, a coś znacznie większego, bo deweloperzy poświęcają produkcji sporo czasu.