Reklama
aplikuj.pl

Nokia G50 – certyfikacja TENAA potwierdza dotychczasowe przecieki

Nowa Nokia G50, Nokia G50 5G przedpremierowo, Nokia G50 5G, Nokia G50 5G, G50 5G, wyciek Nokia G50 5G

Specyfikacja budżetowego smartfona Nokia G50 nie jest dla nas żadną tajemnicą, jednak do tej pory informacje pochodziły tylko z przecieków. Dopiero teraz otrzymaliśmy jakieś ich potwierdzenie, bo pojawiła się certyfikacja TENAA tego modelu.

Co na temat modelu Nokia G50 zdradza TENAA?

Chiński urząd zdradza nam szczegóły specyfikacji tego nowego, budżetowego smartfona Nokii. Właściwie jest to potwierdzenie wcześniejszych przecieków i doniesień, choć nie do końca. Wiemy, że model G50 zostanie wyposażony w ekran IPS o przekątnej 6,82 cala (plotki mówiły o przekątnej 6,38 cala) i rozdzielczości HD+. Sercem tego smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon 480.

Najciekawsza jest jednak konfiguracja pamięci, bo tutaj dzieją się prawdziwe cuda. Jeśli chodzi o pamięć RAM, Nokia G50, ma zaoferować 2,4,6 a nawet 8 GB, zaś po stronie pamięci wbudowanej mamy 64, 128, 256 lub… 512 GB, tak, dokładnie – 512 GB, czyli ilość pamięci, która pojawia się jedynie we flagowcach z najwyższej półki. Oczywiście należy pamiętać, że uzyskanie certyfikatu nie oznacza, że finalnie taka wersja trafi w ręce konsumentów. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę doniesienia mówiące, że zgodnie z zapowiedziami ma być to budżetowy telefon.

Bateria w tym modelu, zgodnie z certyfikacją, ma mieć pojemność 4850 mAh, jednak nie wiemy nic na temat mocy ładowania. Nokia G50 ma działać pod kontrolą Androida 11. W kwestii aparatów wiemy, że z przodu znajdzie się kamera do selfie 8 Mpix, zaś z tyłu moduł główny 48 Mpix i dwa inne obiektywy, których TENAA nie precyzuje. Z przecieków wiemy, że mogą to być dwa „oczka” po 2 Mpix, zapewne makro i czujnik głębi.