Reklama
aplikuj.pl

Tajemnicza aktualizacja Resident Evil 3 Remake zapowie nową grę?

resident evil

Capcom może pracować nad aktualizacją Resident Evil 3 Remake. Dlaczego nagle producent zaczął testować nowe wersje gry i co mogą one wprowadzić?

Sprzedaż Resident Evil 3 Remake

Opinie na temat remake’u Resident Evil 3 Remake są różne. Sam też trochę musiałem pomyśleć nad tym, co myślę na temat tej produkcji. Wszystko przez to, że wcześniej otrzymaliśmy dłuższe, trudniejsze Resident Evil 2 Remake, a odświeżona trójka, która stawiała bardziej na akcję i przedstawiała krótszą historię, wyglądała po prostu jak tytuł stworzony dość prędko.

Czytaj też: Szczegóły Alan Wake Remastered. Czy opłaca się grać jeszcze raz?

Gra była jednak dopracowana, a fani wyciskania z niej stu procent i tak spędzili w niej masę czasu. Krótsza, intensywniejsza forma zabawy, ostatecznie bardziej mi się spodobała, niż dwójka. Zapewne lepiej wizerunkowo dla marki wyglądałoby to, gdyby początkowe plany wydania tych dwóch gier w jednym zestawie doszły do skutku (o czym wiemy od informatorów), ale skończyło się jak się skończyło. Wynik sprzedaży Resident Evil 2 Remake to dziś 8,6 miliona, a Resident Evil 3 Remake – 4,4 miliona. Wygląda więc na to, że są jeszcze gracze, których można zachęcić do zakupu gry…

Resident Evil 3 Remake Title Update?

Gracze zauważyli, że Capcom zaczął od pewnego czasu testować nowy build gry na Steam. Oznaczona jako „qa_tu1_dev” wersja gry w momencie pisania tego wpisu została zaktualizowana jeszcze wczoraj. Oznaczenie „qa” oznacza Quality Assurance, czyli po prostu testy gry.

Czytaj też: Aktualizacja Cyberpunk 2077! Mała łatka, której może nawet nie zauważyliście

„Dev” zapewne ma wskazywać na to, że jest to wersja gry przeznaczona dla deweloperów. Nie wiadomo jednak, co do końca może oznaczać „tu1”. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że to skrót od Title Update 1, co wskazywałoby, że gra otrzyma wkrótce aktualizację i będzie to jedna z kilku.

Co może wprowadzić Title Update do Resident Evil 3 Remake?

Teorii na temat tego, czym jest prawdopodobne Title Update 1 jest wiele, ale najbardziej prawdopodobne wydają się dwie. Pierwsza mówi o tym, że Capcom zamierza dodać do Resident Evil 3 Remake zawartość, która zapowie kolejną odsłonę serii.

W popremierowym patchu Resident Evil 2 Remake pojawiła się notatka, którą mogliśmy odczytać grając Leonem. Napisała ją Jill, bohaterka Resident Evil 3 Remake i wspominała o wydarzeniach ze „swojej” gry.

Teoria ta jednak może być błędna przez to, że przecież po Resident Evil 3 Remake otrzymaliśmy już Resident Evil Village. Chyba, że domniemana zapowiedź gry ma dotyczyć Resident Evil 4 Remake!

Druga teoria na temat aktualizacji mówi o tym, że silnik, na którym działają gry serii, w ostatnim czasie otrzymał możliwość wykorzystywania ray-tracingu. Być może łatka ma po prostu poprawić wygląd tytułu.