Reklama
aplikuj.pl

Infamous 4 na PlayStation Showcase? Raczej w to wątpię

infamous 4

Infamous 4 miałoby pojawić się na nadchodzącej imprezie Sony. Czy PlayStation Showcase ujawni nową odsłonę serii? Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby tak też się stało.

Oczekiwania wobec PlayStation Showcase

Już 9 września odbędzie się PlayStation Showcase. Wydarzenie budzi ogromne emocje, bo Sony nie za często organizuje tego typu transmisje. Ich State of Play są zazwyczaj o wiele krótsze, a tutaj mamy otrzymać masę informacji na temat nadchodzących na PlayStation 5 gier. Gdy Sony robi wielką imprezę, to z prawdziwymi bombami.

Czytaj też: Szczegóły Alan Wake Remastered. Czy opłaca się grać jeszcze raz?

Nie zdziwię się jeśli na imprezie zobaczymy nowego God of War 2 albo Spider-Man 2. Tytuły powstają już od jakiegoś czasu i myślę, że są w stadium, które spokojnie można prezentować graczom. Oczekiwania graczy są jednak różne i każdy marzy o czymś innym. Niektórzy np. chcieliby Infamous 4.

Czy Infamous 4 powstaje?

W sieci rozbudziły się nadzieje na Infamous 4 po tym, jak niektórzy odkryli, że Sony zaktualizowało swoje prawa do domeny infamousthegame.com

Miałoby to wskazywać, że twórcy dalej nie porzucają gry i być może pokażą coś nowego na PlayStation Showcase.

Dlaczego nie?

Wydaje mi się jednak, że nie mamy co liczyć na nowego Infamous. Prawa do domeny zostały przez twórców odnowione, ponieważ kończyły się poprzednie. Standardowa procedura została wykonana, marka nie jest jeszcze na pewno porzucona – tyle.

Czytaj też: Aktualizacja Cyberpunk 2077! Mała łatka, której może nawet nie zauważyliście

Wątpię, aby deweloperzy pracowali nad nową odsłoną serii, bo ich ostatnia duża część – Second Son, nie przebiła się jakoś mocno do pamięci graczy. Wydaje mi się, że dziś potrzebny byłby restart tej serii lub przygotowanie remake’ów (nie remasterów) oryginalnych gier. O tytule wiele osób już zapomniało, a młodsi gracze mogą nawet nie wiedzieć, czym jest ta seria. Zbyt długo pozostawała ona bez nowej gry, a jej legenda nie jest na tyle mocna, jak np. Bloodborne.

Sucker Punch może coś jednak tworzyć

Deweloperzy Infamous mogą jednak pracować nad nową grą. W końcu dzięki dawnemu wyciekowi wiemy, że oprócz Ghost of Tsushima planowano jeszcze dwie inne gry. Jedna z nich trafiła nawet na YouTube.

Jeśli już miałbym odstawiać coś nowego od Sucker Punch – to właśnie nową markę. No i gdzieś tam w przyszłości nowe Ghost of…