Reklama
aplikuj.pl

Był CyberDog od Xiaomi, a teraz nadchodzi robotyczny jednorożec od XPeng

Był CyberDog od Xiaomi, a teraz nadchodzi robotyczny jednorożec od XPeng

Jakiś czas temu Xiaomi zaprezentowało swojego „psa przyszłości”, a teraz inna chińska firma zaprezentowała nam futurystycznego zwierzaka. Oto robotyczny jednorożec od XPeng.

Robot Unicorn – robotyczny jednorożec od XPeng

XPeng to znana chińska firma specjalizująca się w produkcji pojazdów elektrycznych. Ich nowy pomysł również należy do takiej kategorii, choć zdecydowanie jest bardziej… niecodzienny. Zaprezentowano bowiem koncept urządzenia o nazwie Robot Unicorn. Ten czworonożny robot ma kształt konia, ale róg na głowie (jak i nazwa) jasno wskazuje, że będzie to jednorożec.

Czytaj też: HBO oficjalnie zapowiedziało start usługi HBO Max w Polsce!

Firma wykorzystała swoją wiedzę w zakresie automatycznej jazdy, a także skorzystała z wielu inteligentnych funkcji, które pozwolą ich urządzeniu omijać przeszkody, rozpoznawać teren i obiekty, a także zapewniać użytkownikom „emocjonalne interakcje”, w czym zapewne miałaby pomóc „twarz” robota, rozpoznawanie twarzy czy rozpoznawanie głosu. Ten robotyczny jednorożec jest jednak skierowany do młodszych użytkowników, którzy bez problemu będą mogli na nim jeździć.

Czytaj też: ZTE wprowadza na rynek kolejny smartfon do gier – RedMagic 6S Pro

XPeng wykorzysta również uczenie maszynowe, które pomoże nie tylko w zapewnieniu bezpieczeństwa i jakości, ale również ulepszy interakcje z użytkownikiem. Obecnie niestety nie ujawniono zbyt wielu technicznych informacji na temat tego urządzenia. Wiemy natomiast, że chińska firma rozpoczęła intensywne poszukiwanie specjalistów z dziedzin, takich jak motoryzacja czy SI. Szukają ich nie tylko w Chinach, ale nawet w Stanach Zjednoczonych. Zapewne więc można się spodziewać, że również ewentualna dystrybucja robotycznego jednorożca nie ograniczy się do Chin.