Reklama
aplikuj.pl

Allegro Pay w końcu trafia do wszystkich użytkowników

Allegro smart, zmiany w regulaminie allegro

Po trwających rok testach, Allegro Pay w końcu jest dostępne dla każdego użytkownika serwisu Allegro.

Każdy może już skorzystać z Allegro Pay

W lipcu ubiegłego roku na Allegro pojawiła się nowa metoda płatności – Allegro Pay. Dzięki tej usłudze możemy odroczyć płatność za kupiony produkt. Maksymalna kwota wynosi tutaj 4200 zł i chodzi o łączną wartość zakupów w ramach tej opcji. Płatność możemy odroczyć na 30 dni, a nawet rozłożyć na raty. Allegro informuje, że jeśli korzystamy z Allegro Smart! i wybierzemy podział kwoty na trzy raty, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Jednak jeśli szykują się nam większe zakupy, to wydaną kwotę możemy spłacić w 5, 10 a nawet i 20 ratach.

Czytaj też: HBO oficjalnie zapowiedziało start usługi HBO Max w Polsce!

By skorzystać z tej opcji konieczne jest wypełnienie wniosku, i dopiero po jego akceptacji, a także przyznaniu przez Allegro konkretnej puli środków, możemy zacząć korzystać z Allegro Pay.

Czytaj też: ZTE wprowadza na rynek kolejny smartfon do gier – RedMagic 6S Pro

Funkcja ta od lipca ubiegłego roku była dostępna dla kilkudziesięciu tysięcy użytkowników w ramach testów. Te się już zakończyły i teraz każdy użytkownik będzie mógł z niej skorzystać. Serwis podaje, że tylko w II kwartale tego roku, w ramach Allegro Pay, udzielono pożyczek na kwotę 347 mln złotych. Widać więc, że Polakom ta forma płatności bardzo przypadła do gustu, czemu zresztą trudno się dziwić. Jest bardzo wygodna, zwłaszcza przy większych zakupach, które zwykle bardzo obciążają nasz portfel.