Reklama
aplikuj.pl

Oto pierwszy na świecie robotyczny trener squasha

robotyczny trener squasha, robot trener

Naukowcy z National Robotarium doprowadzili do tego, że wkrótce robotyczny trener squasha na korcie może w ogóle nie zaskakiwać. Zwłaszcza że będzie idealnym partnerem, obserwującym nasze poczynania z rakietą, ścianą i piłką w roli głównej, zapewniając informacje co do tego, co powinniśmy jeszcze poprawić.

Już wkrótce powstanie pierwszy robotyczny trener squasha

Ten pierwszy na świecie robotyczny trener squasha jeszcze nie doczekał się swojej finalnej formy, ale prace nad nim mają zakończyć się w marcu 2022 roku. Za ich finansowanie odpowiada zarówno Wielka Brytania, jak i Szkocja, jako że kierujący projektem naukowcy ze wspomnianego National Robotarium, a więc części ośrodka badawczego, podlegającego pod inicjatywę Data-Driven Ininovation, na którego wyłoży się przez 15 lat całe 22,4 miliona funtów.

Czytaj też: iRobot Roomba j7 oraz Genius 3.0 wnoszą sprzątanie na wyższy poziom

Robotyczny trener squasha powstanie w ramach współpracy z firmą RacketWare i będzie pełny technologii, pozwalającej pełnić mu swoją pracę. Na jego pokładzie znajdą się więc zarówno czujniki do śledzenia poczynań gracza, jak i interfejs, za pośrednictwem którego wskaże to, co ten powinien jeszcze poprawić (via Techxplore).

Czytaj też: Roboty w Singapurze zajmują się patrolowaniem ulic. Mają ścigać łamiących przepisy związane z pandemią

Te sugestie będzie podsuwał na podstawie swoich dwunastu strategii treningowych, które zostały opracowane na podstawie obserwacji indywidualnych sesji treningowych pomiędzy prawdziwymi trenerami a zawodnikami. Innymi słowy, będzie skuteczny w swojej pracy… a przynajmniej na to się zapowiada.