Reklama
aplikuj.pl

Polsat Go vs Polsat Box Go. Co oferują nowe serwisy VOD Grupy Polsat Plus?

Grupa Polsat Plus przechodzi ostatnio rewolucję. Zmiany nie dotyczą tylko i wyłącznie identyfikacji wizualnej, lecz również i usług. Polsat Go oraz Polsat Box Go to nowe serwisy, dzięki którym klienci mają dostęp do szerokiej oferty treści na życzenie w wersji płatnej lub całkowicie bezpłatnej.

Polsat Go to popularne treści dostępne bez opłat

Telewizja Polsat ma w swojej ofercie wiele popularnych treści. Spośród nowych warto wymienić np. format Family Food Fight, czy nowe sezony popularnych programów rozrywkowych, takie jak Ninja Warrior, Nasz Nowy Dom czy Taniec z Gwiazdami. Są też treści już nieprodukowane, ale absolutnie kultowe, jak serial Miodowe Lata. Nie wspominając już o legendarnych wręcz filmach, takich jak Sami Swoi czy Poszukiwany Poszukiwana. To właśnie między innymi dostęp do nich daje nam serwis Polsat Go.

Co jeszcze oferuje Polsat Go? Między innymi możliwość oglądania na żywo telewizji Polsat i TV4, popularne programy kabaretowe oraz sporą ofertę programów sportowych i informacyjnych.

Tym co wyróżnia Polsat Go jest bezpłatny dostęp do treści. Korzystanie z serwisu nie wymaga żadnych opłat, natomiast w serwisie obecne są reklamy.

Polsat Box Go to rozbudowana platforma, która zastąpiła Iplę i Cyfrowy Polsat Go

Polsat Box Go to z kolei bardzo rozbudowana platforma z ofertą… wszystkiego? Ciężko w jednym zdaniu wymienić to, co możemy znaleźć w bardzo bogatej propozycji serwisu.

Zacznijmy może od tego, że Polsat Box Go w przeciwieństwie do Polsat Go jest serwisem płatnym. Znajdziemy w nim kilka pakietów tematycznych:

  • Polsat Box Go Premium w promocyjnej cenie 30 zł (regularna cena 40 zł) miesięcznie. Znajdziemy w nim dostęp do 100 kanałów TV, premierowy dostęp do pełnych sezonów seriali premium Telewizji Polsat, jak np. Układ, Osaczony, Cień, czy Mecenas Porada, dostęp do amerykańskich filmowych hitów w 4K, jak Ślicznotki, Czwarta władza czy 1917, pełne sezony seriali i programów telewizyjnych, w tym programów rozrywkowych. Zarówno z oferty Polsatu, jak i produkcji zagranicznych.
  • Polsat Box Go Sport w promocyjnej cenie 40 zł (regularna cena 50 zł) miesięcznie. Mamy tu niemal wszystko, co związane ze sportem. Na czele z piłkarską Ligą Mistrzów i eliminacjami do Mistrzostw Świata 2022, a wybrane rozgrywki obejrzymy w jakości 4K. W pakiecie dostępne są także kanały sportowe Polsat Sport Premium, Eleven Sports 1-4, Eurosport 1 i 2, kanałami Extreme Sports Channel, Fight Box, Golf Channel, Fast & Fun Box czy Game Toon.
  • Polsat Box Go HBO w cenie 25 zł miesięcznie. Pakiet daje dostęp do kanałów HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax, Cinemax 2, AXN, AXN Black, AXN Spin, AXN White, a także biblioteki filmów i seriali oraz bajek dla dzieci.

Do tego mamy pakiety przeznaczone dla osób mieszkających za granicą, np. Polonia za 45 zł miesięcznie (lub 10 funtów, euro lub dolarów). Pakiet oferuje dostęp do filmów, seriali i produkcji Telewizji Polsat oraz TV4 przed premierą w telewizji, dostęp do 10 kanałów TV oraz wybranych transmisji sportowych na żywo.

Z tą ofertą niemal wszystkiego, jak widzicie powyżej, wcale się nie pomyliłem. Naprawdę jest w czym wybierać. Z oferty Polsat Box Go mogą korzystać wszyscy. Dotychczasowi użytkownicy Ipli oraz Cyfrowego Polsatu Go, uzyskają dostęp do serwisu przy użyciu tych samych danych logowania oraz mogą korzystać z zakupionych wcześniej pakietów (przed 1 września 2021 roku).

Jak oglądać Polsat Go oraz Polsat Box Go i jakie funkcje oferują serwisy?

Oba serwisy oferują kilka sposobów dostępu. Głównym z pewnością jest przeglądarka internetowa. Do tego mamy dostęp do aplikacji mobilnych na Androida, iOS oraz smartfony Huawei (aplikacja dostępna w AppGallery). Nie zabrakło też aplikacji na telewizory smart tv.

Jeśli chodzi o aplikacje, to osoby korzystające do tej pory z aplikacji IPLA muszą pobrać nową – Polsat Box Go. W przypadku użytkowników Cyfrowy Polsat Go, aplikacja zaktualizuje się automatycznie do nowej wersji. Podobnie wygląda to w przypadku użytkowników dekoderów EVOBOX, gdzie aktualizacja jest przeprowadzana automatycznie. Wystarczy postępować według wskazówek na ekranie telewizora.

W obu serwisach możemy tworzyć do pięciu osobnych profili dla różnych użytkowników. W przypadku Polsat Go mamy dostępną bardzo użyteczną funkcję Oglądaj dalej, czyli wznowienia odtwarzania na dowolnym urządzeniu w miejscu, w którym skończyliśmy oglądać. Mała rzecz, ale nie zawsze jest dostępna w tego typu serwisach. W Polsat Box Go mamy dodatkowo rekomendację treści, możliwość oglądania offline po pobraniu wybranych materiałów oraz opcję strumieniowania obrazu z telefonu na inne urządzenia.

Dla kogo są serwisy Polsat Go oraz Polsat Box Go?

Prościej byłoby powiedzieć — dla kogo nie są? Zupełnie subiektywnie, stworzenie dwóch serwisów o niemal bliźniaczym wyglądzie, ale zróżnicowanej ofercie to bardzo dobre posunięcie ze strony Grupy Polsat Plus.

Osoby mające swój ulubiony, konkretny program, albo zwyczajnie szukające powrotu do klasyki gatunku (no kto nie wraca do Miodowych Lat lub Samych Swoich?) mogą za darmo obejrzeć wybrane tytuły. A kilka dodatkowych minut poświęconych na reklamy nie stanowi problemu.

Użytkownicy, którzy chcą mieć dostęp do szerokiego wyboru treści – zarówno live jak i w formule VOD, na pewno będą zadowoleni z pakietów Polsat Box Go. Przedpremierowy dostęp do seriali, najbogatsza oferta sportowa, możliwość oglądania całych sezonów produkcji, czy stały dostęp do filmowych hitów to miód na uszy i oczy telemaniaków.

Dlatego też telewidzom codziennym, jak i tym nieco bardziej niedzielnym, mogę śmiało polecić zarówno Polsat Go, jak i Polsat Box Go. Oba serwisy już wylądowały w moich zakładkach.

Materiał powstał we współpracy z Grupą Polsat Plus.