Reklama
aplikuj.pl

Ekologiczne opony Continental. Oto Conti GreenConcept

Ekologiczne opony Continental, Conti GreenConcept

Koncept ID. Life Volkswagena stał się pierwszym modelem, którego wyposażono w Conti GreenConcept, czyli specjalnie zaprojektowane ekologiczne opony Continental z myślą o byciu możliwie najbardziej „eko”. Nie są one jedynie pokazem możliwości Continental, bo ta firma również zobowiązała się do obniżenia swojego wpływu na środowisko do 2030 roku.

Conti GreenConcept, to pokaz tego, jak bardzo ekologiczne opony może produkować Continental

Te nowe ekologiczne opony Continental doczekały się publicznej premiery na targach IAA Mobility 2021. Obecność Conti GreenConcept na tak ważnym wydarzeniu jest jasnym wskazaniem na to że Continental na poważnie traktuje swoje dążenia do wpływania w mniej negatywnym stopniu na środowisko. Dlatego te opony obejmują prośrodowiskowe podejście od samych podstaw.

Czytaj też: Kupując elektryczny model Toyota bZ4X macie spać spokojnie przez 10 lat… podobno

Dlatego ponad połowa wykorzystanych do jej produkcji materiałów pochodzi z recyklingu lub ze źródeł odnawialnych. Dobre 35% składu Conti GreenConcept obejmuje również materiały odnawialne oraz te bio, do których zalicza się naturalna guma z mniszka lekarskiego, krzemiany z popiołu łusek ryżowych oraz oleje i żywice roślinne. Wykorzystanie tych surowców prowadzi do znacznej redukcji materiałów opartych na ropie naftowej.

Czytaj też: Mercedes porzuci rozwój PHEV na rzecz elektrycznych modeli?

Conti GreenConcept wykorzystuje również 17 procent materiałów pochodzących z recyklingu (m.in. stal), a także poliester z odzyskanych plastikowych butelek do budowy karkasu opony. Z kolei mająca kontakt z powierzchnią guma, to w stu procentach naturalna guma Taraxagum, która umożliwia wielokrotne bieżnikowanie.