Reklama
aplikuj.pl

Steve Wozniak założył nową firmę kosmiczną. Privateer Space jednak sprawia wrażenie wyjątkowej

Steve Wozniak założył nową firmę kosmiczną, Privateer Space, firma kosmiczna

Współzałożyciela Apple kojarzy zapewne każdy z Was i są szanse na to, że w historii zapisze się nie tylko jako ktoś, kto przyczynił się do technologii w nową erę. Ostatniej niedzielnej nocy Steve Wozniak ogłosił, że również ma chrapkę na kosmiczny biznes, a jego plany przyjęły formę firmy Privateer Space.

Privateer Space, to najnowsza firma kosmiczna. Odpowiada za nią m.in. Steve Wozniak

Być może najważniejsze jest to, że przynajmniej na ten moment Privateer Space prezentuje sobą odmienne podejście względem podobnych do siebie firm SpaceX, czy Blue Origin. Ten utworzony z Alexem Fieldingiem (założycielem Ripcord Networks) startup pracuje bowiem nad czymś innym, bo nad „zapewnieniem bezpieczeństwa kosmosu i zapewnienia dostępności do niego dla całej ludzkości”.

Czytaj też: W regionie poza Neptunem odkryto obiekty kosmiczne o dziwnych orbitach

Sam Wozniak opisuje swój nowy projekt, jako coś innego względem innych prywatnych firm zorientowanych na kosmiczny świat. Potwierdzać to zdaje się sam materiał promocyjny, który zawiera wiele ukłonów w stronę zmian klimatycznych i katastrof. Jednak tajemnicą pozostaje to, co dokładnie to oznacza. Czyżby po prostu obranie bardziej świadomego, ekologicznego podejścia do podboju świata „poza Ziemią”? Czy może coś więcej?

Czytaj też: Kolejne problemy Facebooka? Kontrowersje wokół sierpniowego raportu

Szczegóły mamy poznać jeszcze w tym miesiącu, bo Privateer Space obiecuje ujawnienie swoich dokładnych planów podczas AMOS Tech 2021 w ramach konferencji AMOS na Maui na Hawajach.