Reklama
aplikuj.pl

Europejska premiera Samsunga Galaxy M22

Europejska premiera Samsunga Galaxy M22

Bez zapowiedzi i ostrzeżeń, Samsung wprowadził do Europy model Galaxy M22, najnowszy smartfon z rodziny Galaxy M. Wiemy co ma nam do zaoferowania, jednak ceny i dostępność nadal pozostają tajemnicą.

Samsung Galaxy M22 – specyfikacja

Na niemieckiej stronie Samsunga pojawił się nowy członek rodziny Galaxy M – Galaxy M22. Jego europejski debiut nie zdradza nam jeszcze cen i szczegółów dostępności, ale nie przeszkadza nam to, by przyjrzeć się specyfikacji tego modelu z niższej półki.

Galaxy M22 został wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości HD+ i częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz. O jakość wyświetlanego obrazu możemy być więc spokojni, choć w kwestii rozdzielczości mogło być nieco lepiej. Na przednim panelu znajdziemy również aparat do selfie 13 Mpix umieszczony we wcięciu w kształcie litery „U”.

Jeśli już jesteśmy przy fotograficznych możliwościach tego smartfona, to z tyłu znajdziemy poczwórną konfigurację aparatów. Składa się na nią jednostka główna 48 Mpix (f/2.0), obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix (f/2.2), obiektyw do makro 2 Mpix (f/2.4) i oczko do pomiaru głębi 2 Mpix (f/2.4). Pod względem zdjęć czy nagrywania wideo można więc oczekiwać naprawdę przyzwoitej jakości.

Urządzenie napędzi procesor, którego strona producenta niestety nie precyzuje. Na szczęście tutaj przychodzą z pomocą testy benchmarkowe, które zdradziły, że ma być to SoC MediaTek helio G80 wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Użytkownicy dostaną możliwość rozszerzenia jej przy pomocy karty pamięci microSD aż do 1 TB. Niestety nie uświadczymy tutaj obsługi sieci 5G, ale nie zabrakło NFC. Jest też port USB-C i wejście słuchawkowe 3,5 mm. Bateria ma pojemność 5000 mAh i obsługuje ładowanie z mocą 25W.

Galaxy M22 dostępny jest w trzech kolorach – czarnym, białym i niebieskim. Na cenę smartfona będziemy musieli jeszcze poczekać.