Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia be quiet! Shadow Rock Slim 2

test be quiet! Shadow Rock Slim 2, recenzja be quiet! Shadow Rock Slim 2, opinia be quiet! Shadow Rock Slim 2

Shadow Rock Slim 2 od be quiet! to odświeżona wersja znanego chłodzenia. Czy okaże się ona warta swojej ceny?

Akcesoria be quiet! Shadow Rock Slim 2

W zestawie znajduje się instrukcja, tubka pasty oraz zestaw montażowy. Są też cztery klipsy umożliwiające montaż do dwóch wentylatorów. Na pewno plusem jest też osobna tubka z pastą. Sam montaż jest naprawdę prosty i instrukcja dobrze go wyjaśnia. Gwarancja wynosi 3 lata.

Czytaj też: Test chłodzenia be quiet! Pure Rock Slim 2

Specyfikacja be quiet! Shadow Rock Slim 2

Radiator ma wymiary 52 x 130 x 161 mm. Szkoda, że nie jest on minimalnie niższy, ale w większości obudów również nie powinno być problemów z jego zmieszczeniem. Producent zdecydował się na wykorzystanie 53 aluminiowych finów oraz czterech 6 mm ciepłowodów. Te ostatnie bezpośrednio dotykają procesora, co powinno pozytywnie wpływać na temperatury.

Całość prezentuje się bardzo elegancko. Ostatni fin ma logo firmy, a na końcówkach ciepłowodów są czapeczki. Całość jest też wykonana ze szczotkowanego aluminium. Nie ma podświetlenia, ale całość na pewno może się podobać. Jakość wykonania również jest bardzo dobra.

W zestawie znajduje się wentylator 135 x 135 x 32 mm BQ SIW3-13525-MF-PWM. Jego maksymalna prędkość to 1400 RPM, a głośność 23,7 dBA. Zastosowane łożysko jest typu Rifle, a żywotność określana jest na 80 000 godzin. Z wentylatora wychodzi 220 mm kabel ze złączem 4 pin. Całość ma więc PWM.

Platforma testowa
Procesor
Intel Core-i7 11700K
Pasta
Noctua NT-H1
Panel
Scythe Kaze Master II
Płyta główna
Z590 Aorus Master
Pamięć RAM
XPG Spectrix D50 2x 8 GB 3600 MHz CL18
Dysk
Silicon Power XD80 512 GB
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
Zasilacz
Be quiet! Dark Power Pro 11 1200W
Monitor
AOC G2868PQU

Testy be quiet! Shadow Rock Slim 2

Chłodzenie daje sobie oczywiście radę z procesorem, ale już na 800 RPM wyniki są dosyć spore. Natomiast na pewno nie ma obaw o działanie CPU bez podkręcenia. Niestety po OC bardzo szybko temperatury sięgnęły 100°C na jednym z rdzeni – przerwałem wtedy test. Chłodzenie nie nadaje się więc do podkręcania mocniejszych procesorów. Pod względem głośności jest dobrze – nawet na maksymalnych obrotach nie będzie byt głośno, a na 800 RPM będzie prawie idealna cisza.

Czytaj też: Test wentylatora KFA2 Vortex Wind-01

Podsumowanie testu be quiet! Shadow Rock Slim 2

Bbe quiet! Shadow Rock Slim 2 kosztuje ok. 200 zł. Jest to na pewno chłodzenie dobrze wykonane i elegancko wyglądające. Sam montaż również jest prosty. Na maksymalnych obrotach chłodzenie będzie słyszalne, ale raczej nie powinno Wam przeszkadzać. Natomiast sama wydajność w stosunku do ceny nie zachwyca. Jak na swoją konstrukcję nie jest ona zła, natomiast w cenie ok. 200 zł na pewno znajdziecie wydajniejsze konstrukcje. Tutaj szkoda, że producent tak wycenił tę konstrukcję.

Mam nadzieję, że cena be quiet! Shadow Rock Slim 2 niedługo spadnie, bo np. w okolicach ok. 150 zł była by to już bardziej interesująca propozycja. Chłodzenie poradzi sobie z mocniejszymi procesorami bez OC, ale nie ma co liczyć na niskie temperatury przy niskich obrotach. Oczywiście przy słabszym procesorze będzie to już bardziej możliwe. Testowaną konstrukcję warto będzie więc rozważyć jeśli jej cena będzie znacznie niższa.