Reklama
aplikuj.pl

Nowe dyski zoptymalizowane pod PlayStation 5. Oto AddGame A95 z nawet 7,4 GB/s odczytem

Nowe zoptymalizowane pod PlayStation 5 dyski, AddGame A95, dyski pod PS5

Chociaż w teorii każdy dysk SSD z wysokiej półki wykorzystujący interfejs PCIe 4×4 będzie dobry w połączeniu z PlayStation 5, to powoli producenci budują już listę modeli specjalnie zoptymalizowanych pod tę konsolę Sony. Jednymi z nich są, ujawnione właśnie, dyski AddGame A95 firmy Addlink.

Specjalny radiator i wydajność z wysokiej półki, czyli dyski AddGame A95 firmy Addlink

Addlink podkreśla, że dyski AddGame A95 zostały specjalnie zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem konsoli, co widać zwłaszcza po obecności sugerowanego przez Sony radiatora z aluminium o 9,1-milimetrowej wysokości. Nośniki te będzie można kupić w październiku i spać spokojnie przez pięć lat, bo tyle trwa gwarancja.

Czytaj też: Test mikrofonu Trust Rudox z panelem akustycznym w zestawie

Mowa dokładnie o trzech wersjach, sprowadzających się do tych o 1, 2 i 4-terabajtowej pojemności. Oczywiście wspierają one wspomniany interfejs PCIe czwartej generacji w formie czterech linii, gwarantując odczyt sekwencyjny rzędu 7300-7400 MB/s i zapis sekwencyjny na poziomie 7000 MB/s (zależnie od wersji pojemności).

Czytaj też: Chiny polują na nielegalne kopalnie kryptowalut. Nie wszyscy boją się zakazu

Tę wydajność zawdzięczają kontrolerowi Phison PS5016-E16 NVMe 1.4, pamięci podręcznej typu DRAM i układom pamięci 3D NAND TLC. Niestety producent nie ujawnił szczegółów na temat ich wydajności w odczycie próbek losowych.