Reklama
aplikuj.pl

Solve for Tomorrow to nowy, wyjątkowy program Samsunga skierowany do młodego pokolenia

Solve for Tomorrow to nowy, wyjątkowy program Samsunga skierowany do młodego pokolenia

Samsung rusza z zupełnie nowym programem edukacyjnym o nazwie „Solve for Tomorrow”.  W jego ramach młode pokolenie będzie mogło rozwijać swoje kompetencje i proponować rozwiązania skupione wokół trzech wyzwań współczesności: klimatu, zdrowia i bezpieczeństwa.

Program „Solve for Tomorrow” (SFT) został objęty patronatem przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Centrum GovTech Polska oraz NASK

Świat zmienia się w błyskawicznym tempie i stawia, zwłaszcza przed młodym pokoleniem, nowe wyzwania. Program firmy Samsung pomoże młodzieży rozwijać swoje kompetencje i proponować rozwiązania skupione wokół trzech wyzwań współczesności: klimatu, zdrowia i bezpieczeństwa. To wyjątkowa przestrzeń, gdzie będzie można wspólnie zmierzyć się z wyzwaniami XXI wieku, wymienić pomysłami i rozwiązywać lokalne problemy. A takich tylko narasta i ważne jest, żeby zachęcić młodzież do aktywizmu, twórczej odwagi i realizacji innowacyjnych projektów. W końcu to oni są przyszłością świata.

Dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska szczególnie ważne jest szerokie, holistyczne podejście do kwestii przeciwdziałania zmianom klimatu. Wspólne działanie administracji państwowej i biznesu, młodzieży i ekspertów, specjalistów z różnorodnych dziedzin nauki jest tym, do czego należy dążyć. Stąd nasze wsparcie dla wszelkich inicjatyw, których celem jest odkrywanie nowych narzędzi, dzięki którym będziemy mogli wspólnie, solidarnie, zmierzyć się problemem, który dotyczy przecież nas wszystkich 

– powiedział Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska.

Warto wspomnieć, ze SFT to projekt globalny, który powstał w 2010 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży na całym świecie. W Polsce Samsung zaprasza do programu zespoły składające się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. To świetna okazja do pomocy nie tylko naszej planecie, ale również komuś ze swojego otoczenia, a przy okazji także możliwość rozwijania pasji i znalezienia nowych znajomych o podobnych zainteresowaniach.

estem przekonana, że w ramach Solve for Tommorow powstanie wiele innowacyjnych i wspaniałych pomysłów, które pomogą rozwiązać realne wyzwania jakie dziś stawia przed nami świat. Serdecznie zapraszam do udziału i trzymam kciuki za wszystkich uczestników! 

– powiedziała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Działania nad projektami przebiegać będą zgodnie z kolejnymi etapami metodologii nowoczesnego procesu myślenia projektowego, czyli design thinking. Proces ten składa się z następujących po sobie etapów: empatyzowania, diagnozowania problemu, generowania pomysłów, prototypowania i testowania. Dzięki takiej metodologii możliwe jest kształtowanie kluczowych kompetencji przyszłości, takich jak umiejętność współpracy, kreatywności czy krytycznego myślenia. Nie trudno zauważyć, że tego typu rzeczy przydadzą się również na rynku pracy, nie wspominając już o kwalifikacjach, jakie członkowie programu zdobędą w jego trakcie.

Zajęcia będą prowadzone przez zespół 10 wybitnych trenerów edukacyjnych – ambasadorów programu

Grono doktorów i nauczycieli, którzy na co dzień działają z młodzieżą i modelem design thinking zajmą się prowadzeniem zajęć. Każdy z nich jest ekspertem z innej dziedziny, co pozwoli na kompleksowe wsparcie przy realizacji projektów. W ramach ścieżki szkoleniowej odbędą się również sesje z mentorami Samsung. W tej roli wystąpią pracownicy-wolontariusze Samsung.

– Program Solve for Tomorrow jest głosem młodego pokolenia. Odnajdą się w nim przyszli startupowcy, innowatorzy i przedsiębiorcy. Dzięki udziałowi w programie zdobędą kompetencje, które sprawią, że ich głos będzie bardziej słyszalny. Pragniemy zachęcić młodych do stawiania trudnych pytań i proponowania rozwiązań. Chcemy, aby mieli swój wpływ na przyszłość

– powiedziała Magdalena Olborska, CSR Manager w Samsung Electronics Polska.

Jak można zgłosić się do programu „Solve for Tomorrow” ?

Zapisy do programu ruszyły 20 września i cały proces aplikacji przebiegać będzie w trzech etapach. Najpierw należy zgłosić się przez formularz na stronie https://solvefortomorrow.pl. Następnie, 12 listopada, zostaną ogłoszone zespoły, które zakwalifikowały się do półfinału. Takich zespołów będzie 25. W następnych miesiącach uczestnicy będą brali udział w warsztatach design thinking oraz rozpoczną pracę nad prototypami. W finale weźmie udział 8 zespołów, które w kolejnej części programu ulepszą swoje pomysły i przygotują się do ich zaprezentowania, zaś zwycięzcy zostaną ogłoszeni na uroczystej gali 31 marca 2022 roku.